W Tuchowie rozdano Melaniusze
access_time 2019-02-05 04:45:00
W tuchowskim Domu Kultury odbyło się spotkanie noworoczne połączone z wręczeniem honorowych wyróżnień statuetką „Melaniusz”, przyznawaną za zasługi dla rozwoju miasta i gminy Tuchów.

Uroczystość była okazją do pokazania potencjału grup i stowarzyszeń działających w gminie Tuchów. W sali widowiskowej Domu Kultury zaprezentowali się: Klub Kreatywnych Kobiet z Karwodrzy oraz Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy, Stowarzyszenie Aktywni Lubaszowianie, Koło Gospodyń Wiejskich z Siedlisk, Stowarzyszenie Nasza Dąbrówka Tuchowska, Stowarzyszenie „Róbmy swoje” z Łowczowa oraz Stowarzyszenie Społeczności Lokalnej „Moje Siedlisko” z Siedlisk.

Głównym punktem spotkania było jednak uroczyste wręczenie statuetki „Melaniusza” – honorowego wyróżnienia, przyznawanego za zasługi dla rozwoju miasta i gminy Tuchów. W tym roku kapituła przyznała trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa w Tuchowie, prowadzące w mieście Niepubliczne Przedszkole i Dom Pogodnej Jesieni, Ryszard Wrona, pedagog, pasjonat historii, wieloletni radny, założyciel Muzeum Miejskiego w Tuchowie oraz Andrzej Jagoda, muzyk, poeta, reżyser i animator kultury. Statuetki zasłużonym wręczyła burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Stanisławem Obrzutem i wiceburmistrzem Wiktorem Chrzanowski.

Komentarze...