Ruszył nowy sezon kartingowy. Nasi zawodnicy w Finałach I rundy WSK Super Master Series 2019
access_time 2019-02-05 12:32:00
W dniach 1 - 3 lutego we Włoszech rozpoczęła się inauguracyjna runda nowego sezonu 2019. Na torze Adria International Raceway rozegrano I rundę WSK Super Master Series 2019. Na starcie zawodów stanęli również nasi młodzi kierowcy kartingowi - zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, Kajetan Gawron i Maciej Gładysz, którzy wystartowali w klasie Mini 60 oraz Marcel Kuc (klasa OKJ) i Kacper Szczurek (klasa OK).

Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Zawodnicy tarnowskiego klubu ostro walczyli o swoje pozycje i pokazali, że w tym sezonie również będą zaliczali się do ścisłej światowej czołówki swoich kategorii.

W kwalifikacjach Kajetan zajął 26 miejsce, Maciej 36 miejsce, Marcel 8 miejsce, a Kacper 7 miejsce. Po biegach kwalifikacyjnych Kajetan był na 44 miejscu, Maciej na 34 miejscu, Marcel na 18 miejscu, a Kacper na 8 miejscu. Z kolei w prefinałach przyjechali: Kajetan na 20 miejscu, Maciej na 27 miejscu, Marcel na 8 miejscu, a Kacper na 8 miejscu. W wyścigach finałowych zobaczyliśmy wszystkich czterech naszych reprezentantów, którzy ponownie zaprezentowali się z dobrej strony. I tak, w Finale B, Kajetan Gawron zajął 9 miejsce, a Maciej Gładysz przyjechał na 3 miejscu ale z powodu +5 s kary za zderzak, ostatecznie zajął 10 miejsce w kategorii MINI 60. Natomiast w Finałach A Marcel Kuc zajął 4 miejsce w kategorii OKJ, a Kacper Szczurek 17 miejsce w kategorii OK.

Kolejne zawody z udziałem zawodników tarnowskiego klubu już 15-17 lutego (24 Winter Cup) i 22-24 lutego (WSK Super Master na torze w Lonato).