Siatkarskie Derby Małopolski dla Wieliczki
access_time 2019-02-11 05:55:00
W piątek, walczące o mistrzostwo I ligi kobiet siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzyły się w wyjazdowym spotkaniu z zespołem 7R Solna Wieliczka. W pierwszej rundzie rozgrywek tarnowianki pokonały siatkarki z Wieliczki 3:0.

Pierwsze dwa sety meczu to całkowita dominacja siatkarek Solnej. Gospodynie bez problemu pokonały tarnowianki 25:16 i 25:17. Trzeci set to najbardziej wyrównana część tego spotkania. W jego pierwszej części skuteczniejsze były siatkarki z Wieliczki, które utrzymywały niewielka przewagę. Przy stanie 18:14 po dobrej zagrywce Joanny Sikorskiej i bloku Mai Grodzkiej tarnowianki zmniejszyły straty do jednego punktu (18:17). Do remisu doprowadziła Klaudia Grzelak. W końcówce seta siatkarki Solnej potwierdziły swoją wyższość w tym spotkaniu i ostatecznie wygrały 25:23 i cały mecz 3:0. Najlepszą zawodniczką została wybrana siatkarka Solnej Angelika Wystel.

Po tym meczu tarnowianki z dorobkiem 50 punktów zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie rozegrają w najbliższą sobotę przed własną publicznością z zespołem Enea Energetyk Poznań.

7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (25:16, 25:17, 25:23)