Kolejne zwycięstwo tarnowskich koszykarek
access_time 2019-02-11 10:19:00
Walczące o mistrzostwo II ligi koszykówki kobiet zawodniczki MKS PM „BeComplEat” Tarnów podejmowały w sobotę przed własną publicznością drużynę UKS La-Basket Piekary Śląskie.

Tarnowianki po rundzie zasadniczej z dorobkiem 21 punktów zajęły drugie miejsce w ligowej tabeli i weszły do finału "A",  w którym znajduje się 8 najlepszych  zespołów II Ligi Kobiet walczących o dwa pierwsze miejsca premiowane  awansem do dalszej gry o I ligę. W ostatnim meczu wyjazdowym zawodniczki MKS PM "Be ComplEat" Tarnów  zwyciężyły z KS Pogoń Ruda Śląska 85:65
Pierwsze dwie kwarty należały do gospodyń, które po dobrej grze wygrały je 23:16 i 17:16. W trzeciej kwarcie koszykarki z Piekar poderwały się do walki, wykorzystały słabszą dyspozycję tarnowianek i rozstrzygnęły tę część spotkania na swoją korzyść 21:23. W ostatniej, decydującej partii  gospodynie nie pozwoliły sobie już na żadną słabość i po dobrej grze w obronie i skutecznej w ataku pewnie wygrały 18:8 i całe spotkanie 79:63.

W kolejnym meczu koszykarki MKS PM „BeComplEat” Tarnów zmierzą się 16 lutego w wyjazdowym spotkaniu z  KU AZS Katowice .

MKS PM „BeComplEat” Tarnów – UKS La-Basket Piekary Śląskie 79:63 (23:16, 17:16, 21:23, 18:8)

Punkty dla MKS PM: Kinga Wilk 21, Magdalena Maksymowicz 16, Paulina Liszka 10, Debora Sajdak 8, Natalia Malaga 7, Julia Świętochowska 6, Oliwia Węglarz 6, Klaudia Stachura 3, Michalina Gołębiowska 2