Świetny początek play-off siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów
access_time 2019-03-04 10:12:00
Drużyna siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów od dwóch zwycięstw 3:0 i 3:1 nad AZS Uni Opole rozpoczęła rywalizację w fazie play-off. Rywalizacja na tym etapie rozgrywek toczy się do trzech zwycięstw.

W pierwszym spotkaniu podopieczne trenera Michała Betlei spisywały się rewelacyjnie. Jedynie na początku pierwszego seta ekipa z Opola prowadziła wyrównana walkę. W drugiej części seta w drużynie gości zaczęło szwankować przyjęcie co przełożyło się na słabszą grę w ataku. Tarnowiankom w tym dniu wychodziło wszystko. Dobre przyjęcie, skuteczny atak i celne zagrywki przełożyły się na pewne zwycięstwo tarnowianek 3:0 (25:20, 25:17, 25:15). MVP spotkania została wybrana Magdalena Pytel.

W niedzielę siatkarki Grupy Azoty rozpoczęły mecz od zwycięstwa w pierwszym secie 25:21. Druga część spotkania to okres bardzo słabej gry gospodyń. Siatkarki z Opla szybko wykorzystały słabszą dyspozycje tarnowianek i pewnie zwyciężyły w tym secie 12:25. W trzeciej części tarnowskie siatkarki wróciły do gry, nie pozwoliły sobie już na żadną słabość i pokonały siatkarki z Opola 25:13. W ostatnim secie tarnowianki kontrolowały przebieg gry. Cały czas utrzymywały kilkupunktową przewagę i ostatecznie rozstrzygnęły tego seta na swoją korzyść 25:18 i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem siatkarek Grupy Azoty 3:1. MVP niedzielnego spotkania została Paulina Bałdyga.

Kolejny mecz tarnowianki rozegrają w najbliższą sobotę w Opolu.

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Grupa Azoty PWSZ Tarnów.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Uni Opole 3:0 (25:20, 25:17, 25:15)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Uni Opole 3:1 (25:21, 12:25, 25:13, 25:18)