Szałas myśliwski w Strzelcach Wielkich nie tylko dla łowczych
access_time 2019-03-09 06:43:00
W kompleksie dworsko-parkowym w Strzelcach Wielkich (gm. Szczurowa) wybudowano szałas myśliwski oraz zagospodarowano jego otoczenie. Inwestycja ma na celu podniesienie atrakcyjności miejsca, w którym można podziwiać zabytkowy dworek.

Obiekt z pewnością przypadnie do gustu zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Grupa docelowa jest szersza, ponieważ obejmuje szkoły, stowarzyszenia czy koło myśliwskie, realizujące działania szkoleniowe, warsztatowe czy kulturalne. Szałas doskonale przysłuży się podczas gminnych imprez i różnorodnych przedsięwzięć.

W ramach projektu przewidziano, że szałas wypełni rolę punktu postojowego dla turystów pieszych, rowerowych lub zorganizowanych grup wycieczkowych. W tym urokliwym terenie można prezentować lokalne rękodzieło, przeprowadzać degustacje potraw regionalnych. Inwestycja otwiera przed mieszkańcami szereg możliwości, jak chociażby skoncentrowanie się nad rozwojem agroturystyki, ekoturystyki, a także szeroko rozumianej turystyki wiejskiej.

Architektura szałasu nie jest dziełem przypadku, lecz efektem uzgodnień z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Obiekt posiada atut w postaci parkingu przy dworze w Strzelcach Wielkich. Jak już wspomnieliśmy otoczenie szałasu zostało zagospodarowane w: ławko-stoły, ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery, ruszt i tablicę informacyjną. Poza tym stworzono instalacje elektryczne, dzięki czemu budowla ma oświetlenie.

Inwestycję zrealizowano w ramach projektu pn. "Wzrost atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Subregionu Tarnowskiego etap I" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 6.3.1 Rozwój lokalnych zasobów subregionów - spr.

Komentarze...