Tarnowskie siatkarki zagrają w półfinale
access_time 2019-03-11 06:29:00
Tarnowianki w trzecim meczu pierwszej fazy play-off pokonały na wyjeździe zespół z Opola 1:3 (19:25, 20:25, 25:18, 18:25). W rywalizacji z Uni siatkarki Grupy Azoty wygrały wszystkie trzy mecze, tracąc tylko dwa sety, co oznacza, że to one zagrają w półfinale rozgrywek I ligi kobiet.

Pierwszy set układał się po myśli tarnowskich siatkarek. Rozpoczęły od prowadzenia 4:8, utrzymywały kilkupunktową przewagę i ostatecznie wygrały 19:25. Druga część była bardziej wyrównana. Wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w końcówce seta tarnowianki dobrze zagrały blokiem, świetnie spisywały się w ataku co przełożyło się na zwycięstwo w drugiej partii 20:25. W trzecim secie dominowały gospodynie. Szybko odskoczyły siatkarkom z Tarnowa i pewnie wygrały w tej części spotkania 25:18. W czwartym secie tarnowianki wróciły do dobrej gry, pewnie i skutecznie atakowały, uzyskały przewagę i do końca spotkania kontrolowały wynik. W czwartej partii zwyciężyły 18:25 i tym samym całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

W półfinale siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzą się z zawodniczkami  Wisły Warszawa.

Uni Opole – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 1:3 (19:25, 20:25, 25:18, 18:25)

Stan rywalizacji: 3:0 dla Grupy Azoty PWSZ Tarnów

Składy zespołów:

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Bałdyga, Pytel, Sikorska, Jurczyk, Grzelak, Szabó, Guzikiewicz-Kielar (libero)  oraz Głaz, Grodzka, Podlasek

Uni Opole: Pacak, Mras, Gierak, Ciesiulewicz, Witowska, Maternia, Szczygłowska (libero) oraz Michalak, Sobiczewska, Gajer