Młodzi będą przekonywać do swoich racji
access_time 2019-03-12 03:32:00
Rusza kolejna edycja Młodzieżowych Debat Obywatelskich. W konkursie zmierzy się pięć drużyn, które dyskutować będą m.in. o tolerancji czy systemie edukacji. Pierwsze słowne pojedynki zaplanowano 13 marca o godz. 11 w Pałacu Młodzieży.

Konkurs organizowany jest już po raz czwarty przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie. W debatach zmierzą się uczniowie: Gimnazjum Niepublicznego „U Konarskiego”, Szkoły Podstawowej nr 24, SP nr 2 w Tarnowie, SP w Tarnowcu oraz Gimnazjum Dwujęzycznego w Tarnowie. Tezy tegorocznej edycji to: „Współczesna młodzież jest tolerancyjna”, „Bez telefonu komórkowego dziś nie da się żyć”, „Dzisiejszy system edukacji w Polsce nie odpowiada wyzwaniom współczesnego świata”, „Współczesne media raczej niszczą niż wzmacniają demokrację”, „Ludzie boją się wymieniać kontrowersyjnymi poglądami”.

Jak tłumaczą organizatorzy, celem konkursu jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz zwiększenie roli młodzieży w społeczności lokalnej. Ponadto uczniowie będą mogli poprawić swoje umiejętności w prowadzeniu dyskusji, nabrać pewności siebie, występując publicznie. Debaty będą prowadzone w stylu oxfordzkim. Zwycięzców poznamy 22 maja podczas debaty finałowej.

Przypomnijmy, że laureatem poprzedniej edycji została reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 24.

Komentarze...