Remis w siatkarskim półfinale
access_time 2019-03-18 07:37:00
Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów rozpoczęły w sobotę i niedzielę rywalizację w półfinale play-off I ligi siatkówki kobiet. Rywalkami tarnowianek był zespół Wisły Warszawa.

W pierwszym spotkaniu siatkarki Wisły wysoko postawiły poprzeczkę. Pierwszy set był niezwykle wyrównany, a przez jego większą część wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w końcówce przy stanie 21:21 ciężar gry wzięła na siebie Magdalena Szabò. Skuteczna w ataku , zdobyła dwa asy serwisowe co przełożyło się na zwycięstwo tarnowianek w tym secie 25:21. Podobnie wyglądała druga partia meczu, która zakończyła się wynikiem 25:23.Na początku trzeciego seta tarnowianki wypracowały sobie niewielką przewagę (9:5). Warszawianki nie poddawały się i zmniejszyły prowadzenie gospodyń do jednego punktu (11:10). Siatkarki Grupy Azoty poprawiły swoją zagrywkę, warszawianki miały problem z przyjęciem i gospodynie szybko uzyskały bezpieczną przewagę 17:12, którą utrzymały do końca seta, pewnie zwyciężając 25:19, a tym samym całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów 3:0. MVP spotkania została wybrana kapitan tarnowskiego zespołu, Magdalena Szabò.

W niedzielnym spotkaniu tarnowianki grały ze zmiennym szczęściem. Pierwszy set padł łupem gości, które pokonały gospodynie na przewagi 26:28. W drugiej części spotkania lepsze były siatkarki Grupy Azoty, które pewnie zwyciężyły 25:19. W trzecim secie dominowały warszawianki i zwyciężyły 19:25. W czwartej partii lepsze były tarnowianki wygrywając 25:18. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W piątym secie siatkarki Wisły zagrały bardzo dobrze. Wypracowały sobie niewielką przewagę i nie oddały jej do końca spotkania wygrywając pewnie 15:11. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:3. MVP spotkania została wybrana zawodniczka Wisły Żaneta Baran.

Siatkarkom w niedzielnym spotkaniu kibicował podwójny mistrz MMA  Federacji FightExclusiveNight Andrzej Grzebyk z Legion Team Tarnów, który w sobotę na gali FEN24 w Warszawie sięgnął po drugi pas mistrzowski w kategorii półśredniej.

W tej fazie rozgrywek rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne spotkania tarnowianki rozegrają 24 i 25 marca w Warszawie.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa 3:0 (25:21, 25:23, 25:19)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Wisła Warszawa  2:3 (26:28, 25:19, 19:25, 25:18, 11:15)

Stan rywalizacji po dwóch spotkaniach 1:1.