Tarnowskie siatkarki bliżej czwartego miejsca
access_time 2019-04-01 06:00:00
Pracowity weekend mają za sobą siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. W sobotę i niedzielę zmierzyły się w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS-em walcząc o zajęcie trzeciego miejsca w rozgrywkach I ligi kobiet. Rywalizacja w tej fazie rozgrywek toczy się do trzech zwycięstw.

W sobotnim spotkaniu tarnowianki grały ze zmiennym szczęściem.  Pierwszy set padł łupem gospodyń, które wygrały go w końcówce 25:22. Identycznym wynikiem zakończyła się druga partia meczu , z tym że zwycięzcą tym razem była drużyna gości (22:25). W trzecim secie słabość dopadła tarnowską ekipę i w tej partii meczu pewnie zwyciężyły gospodynie 25:15. Tarnowianki odbudowały się w czwartej partii i tym razem to one pokonały gospodynie 20:25. Do rozstrzygnięcia tego meczu potrzebny był tie-break. Do połowy seta na tablicy widniał remis. Przy stanie 8:8 przy serii zagrywek Michalewicz gospodynie punktowały w kontratakach i ostatecznie wygrały tego seta 15:10 i całe spotkanie 3:2.

W niedzielę tarnowianki dzielnie walczyły w pierwszych dwóch setach. Przez większą część tych partii wynik oscylował w okolicach remisu. W obydwóch partiach końcówki należały do miejscowej ekipy, która wygrała je 25:21 i 25:20.

Trzeci set był najsłabszym w wykonaniu tarnowianek. W tej jednostronnej partii siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów nie miały zbyt wiele do powiedzenia i przegrały wysoko 13:25. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3.

Po tych spotkaniach siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza potrzebują już tylko jednej wygranej, aby uplasować się na trzecim miejscu.

Kolejny mecz tych drużyn odbędzie się 6 kwietnia w Tarnowie.

MKS Dąbrowa Górnicza – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:2
(25:22, 22:25, 25:15, 20:25, 15:10)

MKS Dąbrowa Górnicza – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0
(25:21, 25:20, 25:13)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla MKS-u Dąbrowa Górnicza