Wysokie zwycięstwo Jaskółek z Okocimskim
access_time 2019-04-01 14:19:00
W meczu 18. kolejki IV ligi małopolskiej grupy wschód, Unia Tarnów pokonała Okocimskiego Brzesko 4:1. Tym samym biało-niebiescy odnieśli ósme z rzędu ligowe zwycięstwo.

Jaskółki rozpoczęły spotkanie z wysokiego C. Już w 6 minucie Kacper Nytko skierował piłkę do siatki rywali, otwierając wynik meczu. Nim zdołał upłynąć pierwszy kwadrans gry, tarnowianie cieszyli się już z dwubramkowego prowadzenia. Tym razem, po podaniu otrzymanym od Łukasza Popieli, bramkarza gości pokonał Marcel Tyl. Po dwóch szybko straconych golach, piłkarze gości sprawiali wrażenie nieco zdezorientowanych. Biało - niebiescy od pierwszych minut narzucili przyjezdnym swój styl gry, co przyniosło wymierny efekt w postaci szybko zdobytych bramek. Piwosze starali się odpowiedzieć, co jednak skutecznie uniemożliwiła defensywa biało-niebieskich. W 28 minucie na 3:0 podwyższył Łukasz Popiela i w Mościcach zanosiło się na pogrom. Jednak kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, w polu karnym gospodarzy upadł Przemysław Bury. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na gola pewnie zamienił Mateusz Wawryka.

W drugiej połowie zarówno jedni, jak i drudzy, stwarzali sobie sytuacje, jednak przez długi czas żadna nie zdołała spowodować zmiany wyniku. Po jednej z nich piłka wprawdzie znalazła drogę do siatki Łukasza Lisaka, jednak sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i arbiter odgwizdał spalonego, nie uznając gola zdobytego przez Tomasza Gałkę. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 85 minucie gry. Piłkę, po podaniu od własnego obrońcy do rąk złapał bramkarz Okocimskiego. Wykorzystał to Szymon Adamski, szybko wznawiając grę i dogrywając do mającego przed sobą pustą bramkę Mateusza Nowaka. Zawodnik Unii dopełnił formalności i w tym momencie stało się już jasne, że tego dnia nic nie odbierze tarnowianom drugiego wiosennego zwycięstwa.

Szybko zdobyte bramki niejako ustawiły wynik tego spotkania. Unia nie dała sobie wydrzeć z rąk zwycięstwa, po pół godzinie prowadząc już różnicą trzech goli. Na uwagę zasługuje też wspaniała atmosfera na trybunach stworzona przez kibiców, którzy głośnym dopingiem wspólnie wspierali obie drużyny. W meczu przyjaźni górą okazały się Jaskółki.

ZKS Unia Tarnów - Okocimski KS Brzesko 4:1 (3:1)
Bramki: Kacper Nytko 6’, Marcel Tyl 14’, Łukasz Popiela 28’, Mateusz Nowak 85’ - Mateusz Wawryka 38’
Unia: Łukasz Lisak - Jacek Malisz, Robert Witek, Paweł Węgrzyn - Szymon Adamski (87’ Kamil Kasprzykowski), Marcel Tyl, Patryk Orlik (85’ Damian Bachara), Kacper Nytko (60’ Kamil Tyrka), Artur Biały (80’ Dominik Wardzała), Łukasz Popiela, Piotr Drozdowicz (71’ Mateusz Nowak)
Okocimski KS: Nikodem Śnieg - Jakub Baran, Mateusz Wawryka, Łukasz Kulig, Paciej Pawlik - Tomasz Grzyb (86′ Konrad Kołodziej), Arkadiusz Goryczka, Sergiusz Kostecki (82′ Jakub Duda), Michał Grzesicki (65′ Michał Waśko), Przemysław Bury (68′ Dawid Lizak) - Tomasz Gałka

Źródło: zksunia.tarnow.pl