Krzysztof Komeda. Wystawa, film i koncert w hołdzie wybitnemu jazzmanowi
access_time 2019-04-05 06:37:00
23 kwietnia minie 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy. Z tej okazji Centrum Sztuki Mościce zaprasza na dwa wieczory poświęcone temu wybitnemu muzykowi. W sobotę, 6 kwietnia o godz. 18:30 odbędzie się wernisaż wystawy "Komeda 50.", składającej się z fotografii pochodzących z kolekcji Tomasza Lacha i Zofii Komedowej. Zaraz po jego zakończeniu, o godz. 19.00 wyświetlony zostanie film “Komeda” w reż. Marcina Sticha. Z kolei 7 kwietnia o godz. 19:00 wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet z projektem „Komeda”.
  • 6 kwietnia

Komeda 50. 
6 kwietnia, godz. 18.30 - Wernisaż wystawy z udziałem Tomasza Lacha. Wstęp wolny.​

Krzysztof Komeda-Trzciński był jednym z najbardziej cenionych polskich jazzmanów i twórców muzyki filmowej. Światową sławę przyniosła mu muzyka do filmu Romana Polańskiego „Rosemary’s Baby”, pamiętamy także kompozycje do obrazów: „Nóż w wodzie”, „Matnia”, czy „Bariera”, a także wielu filmów animowanych i krótkometrażowych. Fotografie pochodzące z kolekcji Tomasza Lacha i Zofii Komedowej. Będą to zdjęcia prywatne zarówno z początku kariery, jak i okresu jej rozkwitu w Stanach Zjednoczonych. Tomasz Lach będzie oprowadzał widzów po wystawie.

godz. 19.00 – Film “Komeda” w reż. Marcina Sticha. Wstęp wolny.

Nakręcony dokument początkowo miał być reportażem z Festiwalu im. Krzysztofa Komedy odbywającego się w Ostrowie Wielkopolskim, jednak fascynacja Marcina Sticha postacią jazzmana zaowocowała jego debiutem reżyserskim.

  • 7 kwietnia 

godz. 19.00 - Koncert zespołu Wojtek Mazolewski Quintet   
szczegóły tutaj
Mazolewski i jego muzycy: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki od lat inspiruje się muzyką Komedy. Tej wiosny zespół zaprezentuje pełny koncertowy program z muzyką tego artysty. Jak zawsze po zespole Wojtka Mazolewskiego możemy spodziewać się nieoczywistych aranżacji, prezentujących świeże współczesne spojrzenie na dorobek Krzysztofa Komedy.

Komentarze...