Wysokie zwycięstwo tarnowskich szczypiornistów
access_time 2019-04-08 10:10:00
W ramach rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści SPR-u podejmowali we własnej hali drużynę AZS UW Warszawa.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Rywale dotrzymywali kroku gospodarzom i wynik oscylował w okolicach remisu. Po celnym rzucie Jakuba Kowalika tarnowianie uzyskali prowadzenie 10:8, którego nie oddali do końca spotkania. Zespół gości bardzo często grał w osłabieniu spowodowanym licznymi karami „dwóch minut”. Gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 20:16.

W drugiej połowie tarnowianie spisywali się rewelacyjnie. Motywowani głośnym dopingiem swoich kibiców systematycznie powiększali przewagę, aby ostatecznie zwyciężyć 39:24 (20:16).

Szczypiornistom SPR-u do końca ligowych rozgrywek pozostało już tylko dwa spotkania. W pierwszym zmierzą się w Chrzanowie z tamtejszym MTS-em, natomiast ostatnie rozegrają przed własną publicznością 27 kwietnia z zajmującym drugą lokatę w ligowej tabeli Czuwajem Przemyśl.

SPR PWSZ Tarnów – AZS UW Warszawa 39-24 (20-16)