Jacek Litwin zwycięzcą testu wiedzy o Tarnowie
access_time 2019-04-10 10:44:00
Ponad 60 śmiałków przystąpiło 9 kwietnia w Sali Lustrzanej do czwartej edycji konkursu „Znam Tarnów”, by sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Nagrodę główną, czyli czek na sześć tysięcy złotych, otrzymał Jacek Litwin, zwycięzca wielkiego testu wiedzy o mieście w 2016 i 2017 r. Drugie miejsce zajął Wojciech Biedroń, a trzecie przypadło triumfatorowi zeszłorocznych zmagań Pawłowi Chwałowi.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym z nich startujący zmierzyli się ze złożonym ze stu pytań pisemnym testem wyboru, na rozwiązanie którego mieli 45 minut. Wśród pytań znalazły się m.in. te dotyczące lokacji miasta, mauzoleum gen. Józefa Bema, osiągnięć tarnowskich sportowców, postaci historycznych związanych z Tarnowem czy wydarzeń z przeszłości. Nie zabrakło zagadnień współczesnych. Pojawiły się też pytania o chór Gos.pl, budżet obywatelski i rowery miejskie.

Do zwycięzcy konkursu trafił czek o wartości sześciu tysięcy złotych. Zdobywcy miejsc drugiego i trzeciego otrzymali natomiast odpowiednio pięć oraz cztery tysiące złotych.

W jury konkursu zasiedli: Janusz Kozioł, historyk, zastępca dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie, dr Paweł Juśko, historyk, autor wydawnictw o Tarnowie, Maria Zawada-Bilik, zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji Społecznej UMT, przewodnicząca jury oraz Lucyna Bielatowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej magistratu.

Fot. P. Topolski

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A