26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej
access_time 2019-04-25 05:41:00
Pięć koncertów, różnorodny program i artyści z Hiszpanii, Włoch, Macedonii oraz Holandii. 5 maja w Tarnowie rusza XXVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej.

Pierwszy koncert odbędzie się w Sali Lustrzanej. W programie znalazła się muzyka salonowa z XIX wieku. Zapowiada się muzyczna podróż po Europie z Ferencem Lisztem i Edvardem Griegiem. Zabrzmią znane i nieznane utwory kompozytorów na fortepian solo i na cztery ręce w wykonaniu znakomitego włoskiego duetu fortepianowego „Landini-Romani”. Początek wydarzenia o godz. 19.

Kolejny z koncertów zaplanowano 10 maja w siedzibie Muzeum Okręgowego w Ratuszu. Wystąpią artyści z Holandii: Bobby Rootveld i Sanna van Elst. Utwory anonimowych kompozytorów  XVI- XVIII wieku z Holandii, Niemiec, Francji zabrzmią na różnych instrumentach i w różnych konfiguracjach. Uczestnicy wydarzenia będą także mieli okazję, aby posłuchać popularnych utworów Niccolo Paganiniego i Vittorio Montiego.

11 maja w Sali Lustrzanej z kolei wystąpi znakomita pianistka z Włoch - Cinzia Bartoli. Jej program obejmuje utwory Fryderyka Chopina i Maurice Ravela oraz utwory epoki romantyzmu Francji, Włoch i Polski. Siedem dni później, 18 maja, zagra dwóch solistów, wirtuozów macedońskiego zespołu „Skopje Soloists” - oboista Vasil Atanasov  i pianista Todor Svietlov. Będzie to ich pierwszy wspólny występ w Polsce. W programie znalazły się utwory od baroku po klasycyzm i romantyzm.  

Na zakończenie serii koncertów w Tarnowie 19 maja wystąpią dwie solistki z Austrii: Klaudia Tandl – mezzosopran i Gisela Jobstl – fortepian, które zaprezentują głównie pieśni kobiet- kompozytorek XIX wieku. Zabrzmią więc nieznane choć urokliwe pieśni Clary Schumann, Cecile Chaminade, Lili Boulanger czy Pauline Viardot.  

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Szczegółowy kalendarz wydarzenia oraz informacje o wykonawcach i programach tutaj.

Fot. A. Gawle / XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej: Alberto Cesaraccio i Maurizio Barboro

Komentarze...