Para buch, koła w ruch. Zarezerwuj wycieczkę pociągiem retro
access_time 2019-04-25 13:54:00
Szykuje się nie lada gratka dla miłośników historii kolei. We wrześniu będzie okazja udać się w podróż retro pociągiem do Tuchowa lub do Żabna. Ruszyła rezerwacja biletów na to wydarzenie.

Pierwszy kurs retro pociągiem z tarnowskiego dworca zaplanowano 28 września do Tuchowa. Będzie to malownicza trasa Doliną Białej, prowadząca przez Łowczówek i Pleśną. Tego dnia wyznaczono dwa kursy, poranny o godz. 10 i popołudniowy o godz. 13.

Z kolei 29 września chętni będą mogli wziąć udział w wycieczce na trasie z Tarnowa do Żabna. Na tym odcinku zlikwidowano kursy pociągów pasażerskich w 2000 roku. Pierwszy kurs z Tarnowa zaplanowano o godz. 10, kolejny o 11:15. Organizatorzy zastrzegają, że szczegółowy rozkład jazdy zostanie przesłany uczestnikom przejazdu po zatwierdzeniu przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Podane godziny mogą ulec niewielkim przesunięciom.

Na jakie atrakcje mogą liczyć uczestnicy wycieczki? W retro pociągu pojawią się animatorzy w historycznych strojach z przełomu XIX i XX wieku. W trakcie przejazdu będzie obecny również zespół muzyczny. Będzie można skorzystać także z oferty wagonu barowego. Na tarnowski dworzec zostanie podstawiona lokomotywa parowa Ty2-911 z 1943 roku lub Ty42-107 z 1946 roku i skład historycznych wagonów z lat 30-60. XX wieku.

Bilety na trasie Tarnów – Tuchów można zarezerwować tutaj, natomiast na wycieczkę Tarnów – Żabno tutaj.

Fot. UMWM

Komentarze...