Tarnowski ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością
access_time 2019-05-15 04:48:00
W Polsce żyje nawet 7 mln osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. Właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbędzie się pod hasłem „Żyj aktywnie!”. Wydarzenie zaplanowano 17 maja między g. 10 a 13 w Zakładzie Aktywności Zawodowej "Słoneczne Wzgórze" w Parku Sanguszków. W programie znalazły się m.in. spotkania z paraolimpijczykami, dyżury ekspertów oraz wykłady.

Jak informują organizatorzy, do udziału zaproszono przedstawicieli Warsztatów Terapii Zajęciowej, Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej, PFRON, NFZ, KMP, PUP, a także Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Tarnowie. Eksperci ZUS i współpracujących instytucji doradzą w sprawach dotyczących m.in. świadczeń i różnych form wsparcia przygotowanych dla osób z niepełnosprawnością, a także rynku pracy oraz rozwoju zawodowego.

W ramach wydarzenia zaplanowano szereg spotkań: z paraolimpijczykami, twórcą rękawicy rehabilitacyjnej wspomagającej pacjentów po przebytym udarze mózgu, odbędzie się też prezentacja pierwszego w Polsce bolidu dla osób z niepełnosprawnościami. Ponadto w programie wykłady, dyżury ekspertów, kiermasze, a także krótka lekcja savoir-vivre wobec osób borykających się w życiu z różnego rodzaju ograniczeniami.

Wybór miejsca imprezy jest nieprzypadkowy. Uczestnicy będą mieli okazję spotkania się z osobami niepełnosprawnymi, którym udał się powrót na rynek pracy i dziś stanowią 70 proc. kadry prowadzącej hotel i restaurację w Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej – Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.zus.pl/dzienON

Komentarze...