Tłoczno na osiedlowych parkingach. Przegląd prasy
access_time 2019-05-15 11:07:00
W tym roku Straż Miejska podjęła ponad 2,4 tys. interwencji dotyczących nieprawidłowego parkowania w strefach zamieszkania. Ponad tysiąc kierowców już zapłaciło mandaty na łączną kwotę przeszło 103 tys. zł., wiele spraw ciągle znajduje się w toku. Zapraszamy na środowy przegląd prasy.

W dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o problemie braku miejsc parkingowych na osiedlach:

  • Błędne koło osiedlowego parkowania

Z upływem lat coraz trudniej zaparkować samochód na tarnowskich osiedlach. Część kierowców protestuje przeciwko bezmyślnemu, ich zdaniem, mnożeniu znaków informujących o strefie zamieszkania, które uniemożliwiają legalny postój, inni domagają się utrzymania większych praw dla pieszych. Jedni przeklinają strażników miejskich, którzy nakładają mandaty na właścicieli nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, drudzy sami wzywają Straż Miejską po to, by te mandaty wypisywała. Błędne koło wciąż trwa i będzie się ono z czasem powiększało, gdyż z jednej strony miasto twierdzi, że możliwości budowy nowych miejsc postojowych są coraz bardziej ograniczone, z drugiej sami mieszkańcy są podzieleni w sprawie parkowania. A samochodów przybywa z każdym rokiem.

  • W cieniu fałszywych alarmów bombowych

W tym roku do matury w Tarnowie przystąpiło prawie 2400 uczniów, najwięcej -295 w III Liceum Ogólnokształcącym, najmniej – w Zespole Szkół Muzycznych, gdzie egzamin zdawało tylko sześciu abiturientów. Tegorocznym maturzystom zafundowano dodatkowy stres. Kiedy tuż przed maturami zawieszono strajk nauczycieli, który groził ich paraliżem, podczas samych egzaminów przeszkadzały fałszywe alarmy bombowe. Na skalę dotąd niespotykaną.

  • Teraz projekt, za rok budowa

Dom kultury na osiedlu Westerplatte w Tarnowie zniknie z powierzchni ziemi, a jego miejsce zajmie nowoczesny obiekt pełniący jednak podobne funkcje. Do wykonania dokumentacji projektowej zgłosiło się aż 14 wykonawców z całego kraju. Ci deklarowali realizację zadania za kwotę od 50 800 zł (grupa projektowa z Krakowa) do 157 440 zł (spółka z Warszawy). Wygrała najtańsza oferta.


Z kolei w najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej m.in. o desperacie, który zabarykadował się w mieszkaniu i straszył, że wysadzi się w powietrze:

  • Groził, że wysadzi blok w powietrze

Policyjni negocjatorzy przez trzy godziny nakłaniali wczoraj lokatora jednego z mieszkań bloku przy ul. Wygoda, by oddał się w ich ręce. Z samego rana 32-letni Kamil Ł. zabarykadował się w mieszkaniu i groził, że wysadzi się w powietrze. Ostatecznie tego nie zrobił i wyszedł dobrowolnie. Ponieważ ustalono, że w mieszkaniu nie ma butli z gazem ani innych materiałów, które mogłyby posłużyć do detonacji, policja nie zarządziła ewakuacji bloku. Mężczyzna został przewieziony na badania do szpitala psychiatrycznego w Krakowie. Jest bezrobotny. Wraz z partnerką wychowuje dwójkę dzieci. Prawdopodobnie usłyszy zarzut z art. 164 kodeksu karnego, dotyczący sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy.

  • W Tarnowie startuje podatkowa loteria. Do wygrania samochód

Na rozliczających się z fiskusem w Tarnowie czeka nagroda w postaci nowiutkiego samochodu osobowego. To główna nagroda w loterii, która ma nakłonić większą liczbę osób do płacenia podatku dochodowego właśnie tutaj. Miasto liczy, że w ten sposób zwiększy swoje dochody. W najbliższych dniach magistrat rozpocznie akcję promocyjną loterii. Do wszystkich domów i mieszkań w Tarnowie trafią ulotki, a główna nagroda będzie prezentowana w galeriach handlowych. 

Komentarze...