Schody do wiedzy w ZSOiZ w Ciężkowicach
access_time 2019-05-17 04:45:00
W jakich latach Ignacy Jan Paderewski zamieszkiwał dworek w Kąśnej Dolnej? W którym roku wybuchło Powstanie Listopadowe, a w którym nastąpił I rozbiór Polski? Na te i wiele innych pytań uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. I.J. Paderewskiego w Ciężkowicach znajdują odpowiedź na schodach, którymi codziennie chodzą do sal lekcyjnych. Inicjatywa ma pomóc młodzieży w zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy, jak również budowaniu przyjaznej atmosfery w szkole.

Uczniowie przemieszczając się po gmachu szkoły, mogą uczyć się lub utrwalać wiedzę, spoglądając na schody, na których znajdują się informacje z różnych dziedzin nauki ale też sentencje motywacyjne np.: Nigdy nie jesteś sam, możesz liczyć na nas lub Wielcy ludzie nie rodzą się wielkimi, tylko się nimi stają. Mogą przypomnieć sobie też najważniejsze fakty z życia patrona szkoły, ważne daty z historii Polski, słownictwo języka angielskiego, podstawy savoir vivr’u bądź zasady zdrowego żywienia.

- W Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego  w Ciężkowicach zarówno my nauczyciele, jak i młodzież, spędzamy najwięcej czasu. Warto zwrócić uwagę, że nasza szkoła jest swoistego rodzaju drugim domem - mówi Józef Parys, dyrektor szkoły. - Ta drobna zmiana ma przede wszystkim wymiar edukacyjny, ale zrealizowaliśmy ją także po to, aby szkoła była bardziej przyjazna uczniom.

Komentarze...