Trwa zbiórka na leczenie byłej wiceprezydent
access_time 2019-05-24 13:55:00
Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Doroty Skrzyniarz, byłej zastępczyni prezydenta Tarnowa. Kobieta cierpi na nowotwór jelita grubego z przerzutami do obu płuc oraz mózgu, a koszt jednego etapu leczenia to nawet 100 tysięcy złotych.

Dorota Skrzyniarz pełniła funkcję zastępcy prezydenta miasta Tarnowa w latach 2006-2014, odpowiadając między innymi za oświatę, komunikację społeczną i promocję. Jej samorządowa kariera zakończyła się po zatrzymaniu przez ABW Ryszarda Ścigały, w związku z oskarżeniami o przyjęcie łapówki od przedstawicieli firmy Strabag. Obecnie Dorota Skrzyniarz jest zatrudniona w Szkole Podstawowej nr 24. Dorota, ciesząca się życiem, pełna optymizmu i planów na przyszłość, 56-letnia kobieta, z dnia na dzień dowiedziała się, że jest chora! Potrzebujemy pomocy, aby ratować Dorotę! O tę pomoc błagamy wszystkich! Za każdą choćby najmniejszą wpłatę dziękujemy z całego serca! – apeluje na stronie www.pomagam.pl rodzina nauczycielki.

Bezobjawowy nowotwór jelita grubego przyniósł liczne zmiany przerzutowe w obu płucach, a także w mózgu. Dorota Skrzyniarz jest po radioterapii i po pierwszej chemioterapii. Jak informuje rodzina, jedynym ratunkiem jest wieloetapowa terapia lekami anty-EGFR, jednak w Polsce przy nowotworze mózgu ten lek nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeden etap leczenia to koszt 15-30 tysięcy dolarów (50-100 tys. złotych).

Zbiórka prowadzona jest za pomocą portalu pomagam.pl. Link do strony znajduje się tutaj.

Komentarze...