Wypadek autokaru z dziećmi w Siedliskach koło Tuchowa
access_time 2019-06-05 09:26:00
Wczoraj wieczorem w Siedliskach koło Tuchowa samochód osobowy zderzył się z autokarem przewożącym dzieci. Autobus wypadł z drogi i wpadł do rowu. Do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania osobowego Renault, który skręcał z drogi głównej w lewo. Uczniowie czują się dobrze.

Wycieczka szkolna wracała z Krynicy do Rzeszowa. W autobusie podróżowało 48 dzieci w wieku 11-12 lat oraz trzy osoby dorosłe - poza kierowcą, dwóch opiekunów. W wyniku zderzenia z samochodem osobowym, autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu, zatrzymując się na barierce. Sześcioro dzieci trafiło na obserwację do szpitali w Tarnowie i Gorlicach. Nie mają jednak poważniejszych obrażeń, a jedynie niegroźne obtarcia. Pozostałe dzieci zostały zabrane przez autobus zastępczy. Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 977 trwały do godz. 22. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca autobusu zignorował znak P-4 (podwójną linię ciągłą), uderzył w osobówkę, po czym przejechał przez chodnik, uszkadzając barierki na odcinku 21 metrów i ostatecznie zatrzymał się w rowie na lewej stronie jezdni. Zarówno jemu samemu, jak i 28-letniemu kierowcy Renault nie się nie stało. Ten ostatni wyszedł z samochodu o własnych siłach. Obecnie tarnowscy policjanci pracują nad dokładnym wyjaśnieniem wszelkich okoliczności zdarzenia. Kierowcy autokaru zatrzymano prawo jazdy, natomiast pojazd którym się poruszał został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Fot. OSP Tuchów

Komentarze...