Za nami XXVI Targi Pracy
access_time 2019-06-05 13:16:00
Zakończyła się 26. edycja Targów Pracy. W tym roku dla odwiedzających przygotowano ponad 1600 ofert od 65 wystawców. Chętnych do zapoznania się z ofertami pracodawców nie brakowało.

Oprócz bezpośrednich rozmów z pracodawcami można było skonsultować się z doradcami zawodowymi oraz wykonać profesjonalne zdjęcie do CV. – Obserwujemy zmiany na rynku pracy w ostatnich latach. Dzisiaj jest więcej pracodawców, niż osób poszukujących pracy – powiedział prezydent Roman Ciepiela, otwierając XXVI Targi Pracy w hali przy ul. Krupniczej.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie zgłosili się przedsiębiorcy reprezentujący różne branże. Pracodawcy poszukiwali m.in. budowlańców, księgowych, przedstawicieli handlowych, mechaników, kierowców, sprzedawców, kasjerów, magazynierów, księgowych, kucharzy, pomocy kuchennych, doradców klienta, opiekunów, fizjoterapeutów, pielęgniarek, operatorów maszyn, pracowników budowlanych, programistów.

Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele takich firm jak: Grupa Azoty, Zakłady Mechaniczne Tarnów, Can-Pack, Becker, Bruk-Bet, IBM, Polan, MGGP, MPGK, Polska Spółka Gazownicza, Adamot, CCIG, czy IBM. – Świadczymy usługi finansowe dla różnych klientów z zagranicy, dla krajów praktycznie z całego świata. Poszukujemy ludzi znających języki obce, na różnym stopniu zaawansowania. Minimum to język angielski w stopniu podstawowym, każdy kolejny język obcy jest dodatkowo punktowany. Oferujemy pracę dla księgowych, zarówno dla młodszych księgowych jak i analityków. Mamy spore zapotrzebowanie na stanowiska z językiem niemieckim i francuskim, ale otwieramy się też na języki niszowe, na przykład gruziński. Nie trzeba mieć studiów wyższych, przynajmniej nie na wszystkich stanowiskach. Dla nas najważniejsze jest zaangażowanie – mówi Agata Kozielska z firmy IBM.

Komentarze...