Słoneczne Wzgórze walczy o europejską nagrodę RegioStars Award
access_time 2019-06-07 11:00:00
Pięć projektów z Małopolski aspiruje do nagrody Komisji Europejskiej - RegioStars Award. Wśród nich jest działający od niedawna w Tarnowie Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”. Najbardziej innowacyjne pomysły dofinansowane z Funduszy Europejskich poznamy w październiku. Do 9 lipca można głosować na projekt, który otrzyma nagrodę publiczności.

Wśród nominowanych do unijnej nagrody znalazło się Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej - ZAZ „Słoneczne Wzgórze” w Tarnowie, które staje do rywalizacji o tytuł najlepszej inicjatywy w kategorii „zwalczanie nierówności i ubóstwa”. Przypomnijmy, że budowa Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej ZAZ „Słoneczne Wzgórze” i ośrodka „Bezpieczna Przystań” kosztowała blisko 25 mln. Obiekt powstał na terenie dawnego internatu w Parku Sanguszków. „Słoneczne Wzgórze” to kompleks obiektów, które służą tzw. opiece wytchnieniowej i rehabilitacji. Jest to miejsce pracy dla osób z niepełną sprawnością.

Wśród nominowanych do unijnej nagrody znalazła się też technologia fotorealistycznej wizualizacji trójwymiarowej i animacji ubrań na dowolnych sylwetkach. Jest też słynne już Bobrowisko, pozwalające na podglądanie przyrody w widłach Dunajca i Popradu. Szansę na unijną nagrodę mają także Małopolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Oparzeń oraz Chirurgii Plastycznej i Replantacyjnej wraz z Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej dla Dzieci w szpitalu Rydygiera w Krakowie oraz projekt Małopolski Tele-Anioł, czyli system teleopieki dla ok. 10 tys. seniorów i osób niesamodzielnych.

Głosować można tutaj, Słoneczne Wzgórze jest na przedostatniej pozycji na stronie. Aby zagłosować na tarnowski projekt wystarczy kliknąć w „Lubię to” - symboliczną dłoń z kciukiem niesionym do góry umieszczoną z prawej strony opisu. Termin głosowania upływa 9 lipca. Wtedy też zostanie ogłoszona lista pięciu najlepszych inicjatyw w każdej kategorii, a finaliści zostaną zaproszeni na uroczystą galę do Brukseli. 

Komentarze...