Od dziś można głosować w Budżecie Obywatelskim
access_time 2019-06-10 06:57:00
W poniedziałek, 10 czerwca, rusza głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zdecydują, które z 26 projektów zostaną sfinansowane z pochodzących z miejskiego budżetu czterech milionów złotych. Tym razem można będzie głosować zarówno elektronicznie, jak i z użyciem papierowych kart.

Głosować można na jeden lub dwa projekty na stronie internetowej bo.tarnow.pl. Tam wybieramy z menu opcję GŁOSOWANIE. Są dwa sposoby głosowania – za pomocą Tarnowskiej Karty Miejskiej i przy użyciu formularza. W pierwszym przypadku potwierdzimy swoją tożsamość kartą miejską, podając nadrukowany na niej numer karty oraz hasło dostępu do systemu Tarnowskiej Karty Miejskiej. W drugim należy podać imię, nazwisko, imię ojca i numer PESEL. Kolejny krok to wybranie z listy jednego lub dwóch projektów i podanie wymaganych danych, w zależności od sposobu głosowania. Na koniec wybieramy polecenie WYŚLIJ FORMULARZ. W przypadku wystąpienia błędu, należy powtórzyć głosowanie, podając poprawne dane.

Osoby nieposiadające dostępu do Internetu mogą zagłosować na kartach papierowych w dwóch wyznaczonych do tego miejscach - w Kancelarii Rady Miejskiej w pokoju nr 108 w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Goldhammera 3 lub w Kancelarii Głównej w Wydziale Organizacyjnym urzędu, na parterze budynku przy Mickiewicza 2.

Głosować mogą wszyscy pełnoletni mieszkańcy miasta, którzy posiadają czynne prawo wyborcze do Rady Miejskiej w Tarnowie oraz osoby, które ukończyły 16 lat i są użytkownikami Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji premium.

Głosowanie potrwa dwa tygodnie, do 24 czerwca. Listę zwycięskich projektów poznamy 28 czerwca. Tym razem mieszkańcy mają do wyboru 26 zadań. Są wśród nich remonty i naprawy ulic oraz parkingów, modernizacja infrastruktury na tarnowskich osiedlach i w parkach, inwestycje związane ze sportem, rekreacją i wypoczynkiem oraz inicjatywy kulturalne i prozdrowotne. Maksymalny koszt jednego zadania to 500 tysięcy złotych.

Komentarze...