Będzie bardzo gorąco. Kurtyny wodne i bezpłatna woda do picia dla mieszkańców
access_time 2019-06-10 10:50:00
Od dzisiejszego południa do czwartkowego wieczoru temperatura maksymalna w dzień ma wynosić 30 stopni Celsjusza. W związku z upałami, w Parku Strzeleckim i na Kantorii stanęły kurtyny wodne, a w budynkach urzędu miasta przygotowana jest woda dla mieszkańców. Wodę dla potrzebujących mają również patrole tarnowskiej Straży Miejskiej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem dla wszystkich województw. Temperatura maksymalna może wynieść nawet 33 stopnie. Ciepłe będą także noce - po zmroku temperatura sięgnie nawet 20 stopni. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że na tych obszarach przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

W Tarnowie kurtyny wodne zostały ustawione przy placu zabaw w Parku Strzeleckim i na Kantorii. Z kolei do trzech siedzib urzędu – do budynków przy ulicy Nowej 4, na Goldhammera 3 i na Mickiewicza 2, trafiły butelki z wodą mineralną dla mieszkańców. Razem z wodą znaleźć będzie można ulotki, informujące o tym, jak bezpiecznie postępować w czasie upałów, przygotowane przez Wydział Bezpieczeństwa Publicznego Urzędu Miasta Tarnowa. Mieszkańcy znajdą w nich informacje, że w tak gorące dni należy nawadniać organizm, ograniczyć czas przebywania na słońcu, pamiętać o nakryciu głowy, stosować kremy z wysokimi filtrami oraz unikać alkoholu. Szczególnie narażone na działanie wysokiej temperatury są osoby chore, starsze, dzieci i kobiety w ciąży. Należy również zadbać o zwierzęta, u których również może dojść do przegrzania organizmu. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanych samochodach.

Komentarze...