Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych
access_time 2019-06-11 03:00:00
Przed nami Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych. To już siódma edycja tego wydarzenia, a tegoroczne obchody rozpoczną się 17 czerwca o godzinie 10:00, integracyjną grą terenową w Parku Sanguszków.

Z powodu upałów, zaplanowana na dziś, 11 czerwca, „Biesiada bez granic” w tarnowskim amfiteatrze została przeniesiona na 24 czerwca. Termin rozpoczęcia Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, które wspólna zabawa miała zainaugurować, nie uległ zmianie. Dni rozpoczną się 17 czerwca o godzinie 10, integracyjną grą terenową w Parku Sanguszków.

To już siódma edycja tego wydarzenia. Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych są co roku organizowane we współpracy z jednostkami organizacyjnymi miasta, tarnowskimi organizacjami pozarządowymi, warsztatami terapii zajęciowej, środowiskowymi domami samopomocy, domami pomocy społecznej, tarnowskimi szkołami i przedszkolami przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Ich celem jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym dotarcia ze swoją twórczością i sukcesami do szerokiego grona odbiorców i uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby drugiego człowieka oraz kształtowanie postawy życzliwej akceptacji wobec osób niepełnosprawnych. Organizatorzy są przekonani, że dzięki takim inicjatywom w społeczeństwie kształtuje się pozytywny wizerunek osoby dotkniętej niepełnosprawnością, będącej aktywnym członkiem lokalnej społeczności, odnoszącej sukcesy, posiadającej różnorakie pasje, a często swoim postępowaniem i postawą życiową wzbogacającej najbliższe otoczenie.

W programie tegorocznych MDOM znalazły się między innymi wydarzenia artystyczne, zawody sportowe i warsztaty dotyczące niepełnosprawności oraz piknik integracyjny. Zakończy je „Biesiada bez granic”, czyli integracyjna zabawa muzyczna i taneczna, połączona z poczęstunkiem, która odbędzie się 24 czerwca w tarnowskim amfiteatrze. Początek o godzinie 9.

W wydarzeniach mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy subregionu tarnowskiego – miasta Tarnowa oraz powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego.

Fot. Archiwum

Komentarze...