Janusz Kołodziej zdobył Grand Prix Czech!
access_time 2019-06-17 11:08:00
Obchodzący niedawno 35. urodziny Janusz Kołodziej wygrał pierwsze w karierze zawody rangi Grand Prix na żużlu. Drugi był Duńczyk Leon Madsen, a trzeci Patryk Dudek, lider klasyfikacji generalnej cyklu.

Wychowanek „Jaskółek”, a obecnie zawodnik Fogo Unii Leszno, w dwóch pierwszych startach zdobył komplet punktów, a w trzecim występie uległ jedynie Patrykowi Dudkowi. W kolejnych dwóch biegach zawodnik leszczyńskich „Byków” powiększył wprawdzie swój dorobek tylko o jeden punkt, ale dziewięć „oczek” dało mu pewny awans do półfinału.

W biegu półfinałowym, Janusz Kołodziej pokonał Patryka Dudka, Szweda Fredrika Lindgrena oraz Emila Sajfutdinowa, który nie ukończył wyścigu z powodu defektu (Rosjanin jechał wówczas na drugim miejscu). W finałowej gonitwie, wychowanek Unii po świetnym starcie zostawił natomiast za plecami Duńczyka Leona Madsena, Patryka Dudka oraz Australijczyka, Jasona Doyle’a.

W klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu Grand Prix, Janusz Kołodziej z 26 pkt. klasyfikowany jest na siódmej pozycji. Do bezpośrednio wyprzedzającego go Słowaka Martina Vaculika traci dwa punkty, taką samą przewagę ma nad ósmym w „generalce” Duńczykiem, Nielsem K. Iversenem.

Komentarze...