Zmarł pochodzący z Dąbrowy Tarnowskiej ks. Michał Łos. Miał 31 lat
access_time 2019-06-18 09:07:00
Historia chorego na raka orionisty poruszyła wiele osób. Michał Łos przyjął święcenia i złożył śluby wieczyste w trybie nadzwyczajnym na szpitalnym łóżku, w którym następnie odprawił Mszę świętą. Zmarł w poniedziałek, 17 czerwca w warszawskim szpitalu.

O śmierci orionisty poinformowało zgromadzenie Księży Orionistów w mediach społecznościowych. "Wierzymy, że spotkał się z Chrystusem Zmartwychwstałym, któremu tak mocno pragnął służyć jako Kapłan. Dziękujemy za wszelkie modlitwy i wsparcie" - napisali zakonnicy.

Kleryk przyjął święcenia diakonatu i prezbiteratu z rąk biskupa pomocniczego warszawsko-praskiego bp. Marka Solarczyka 24 maja. Zgodził się na nie papież Franciszek, odpowiadając na prośbę przełożonego generalnego orionistów. 7 czerwca Michał Łos obchodził 31. urodziny. Jednym z gości w szpitalu był prezydent Andrzej Duda, któremu kapłan udzielił prymicyjnego błogosławieństwa.

Michał Łos pochodził z Dąbrowy Tarnowskiej, z diecezji tarnowskiej. Był klerykiem ostatniego roku Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Ołtarzewie, gdzie uczą się także przyszli orioniści. 

Fot. Screen/Facebook Orioniści Prowincja Polska

Komentarze...