„Opera Świętojańska - muzyka i magia” w Tarnowie. Wygraj zaproszenie!
access_time 2019-06-18 09:51:00
W sobotę, 22 czerwca o godz. 16:00 w tarnowskim teatrze im. Ludwika Solskiego odbędzie się koncert „Opera Świętojańska - muzyka i magia”. Mamy dla Was dwuosobowe zaproszenie na to wydarzenie.

"Opera Świętojańska", czyli noc, kiedy muzyka ma niezwykłą moc... Noc Świętojańska wywodząca się z Nocy Kupały, to święto nie tylko sięgające głęboko w obyczaje słowiańskie, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, było świętem jedności, połączenia ognia i wody, urodzaju, miłości i radości, pełnym magii i wróżb. Program koncertu "Opera Świętojańska" obejmuje wyjątkowe arie, duety i ansamble operowe oddające niepowtarzalny nastrój tej wyjątkowej nocy, w której spotykają się żywioły wody i ognia, a szczęście w miłości przynieść ma upragniony kwiat paproci... Wieczór uzupełnią kompozycje o tematyce miłosnej z najsłynniejszych oper i operetek oraz repertuar neapolitański, nie zabraknie także wirtuozowskich popisów pianistycznych, a całość ubarwi słowo wiążące. Wystąpią znakomici artyści - soliści scen operowych i laureaci międzynarodowych konkursów wokalnych z Pragi, Krakowa i Wrocławia. Opera Świętojańska to wieczór pełen muzyki, magii i miłości! Serdecznie zapraszamy!

Grupa Sonori Ensemble ma na swoim koncie ponad 300 koncertów w salach koncertowych, teatrach i innych instytucjach kultury Polsce i za granicą. Do ważniejszych osiągnięć należą: występy z Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej, trzykrotny występ podczas Nowosolskiej Jesieni Artystycznej, gdzie artyści koncertowali m.in. obok Grupy MoCarta oraz orkiestry Arte dei Suonatori, koncert w ramach prestiżowego cyklu „Wieczory u Attavantich” w Jarosławiu, spektakl „Mozartiada” podczas festiwalu Drama Teatralna w Tarnobrzegu. 

Więcej informacji o zespole na stronie: www.sonori.pl

Koncert odbędzie się 22 czerwca o godz. 16:00 w teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.
Bilety w cenie 70 zł (normalny) i 60 zł (ulgowy) do nabycia: kasa Teatru (ul. Mickiewicza 4, Tarnów), tel.: 78 497 60 26, e-mail: promocja@teatr.tarnow.pl; księgarnie BookBook (ul. Krakowska 25, pl. Dworcowy 4), księgarnia Książnica Polska (ul. CH Zenit, ul. Słoneczna 29-33).  
Bilety online dostępne tutaj

UWAGA KONKURS!

Dysponujemy jednym dwuosobowym zaproszeniem na koncert. Jeśli chcesz je zdobyć, odpowiedz w komentarzu pod postem konkursowym na naszym FanPage'u na dwa proste pytania:

  • Które dzieło Szekspira nawiązuje do letniego przesilenia Słońca?
  • Według Pawła Jasienicy pogańskie świętowanie Nocy Kupały odbywało się jeszcze w XX wieku. Było to w latach…

Jeśli nie masz Facebooka, odpowiedź prześlij wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu na adres mailowy: konkurs@tarnow.net.pl, w temacie wiadomości wpisz "Opera Świętojańska"

Na nadsyłanie zgłoszeń macie czas do czwartku, 20 czerwca, do północy.

Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani o wygranej mailowo lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Powodzenia!

Komentarze...