XII Festiwal Muzyczne Tarasy
access_time 2019-06-19 03:32:00
We wszystkie czwartki lipca wokół Centrum Sztuki Mościce rozbrzmiewać będzie żywiołowa i niezwykle różnorodna muzyka bałkańska. Wystąpią Sharena Balkan Folk Group, Balkansambel, Dikanda & Marko Kukobat i HarMálek Orchestr.

XII Festiwal Muzyczne Tarasy - Muzyka Bałkańska 
4, 11, 18 i 25 lipca 2019 r. godz. 20.00 teren przed Centrum Sztuki Mościce

4 lipca - Sharena Balkan Folk Group (Polska)
Grupa wykonująca tradycyjne melodie z Serbii, Macedonii, Bułgarii, Bośni i Albanii, doprawione cygańskim i żydowskim smakiem. Energetyczna bomba pulsująca dzikim metrum. Muzyka pełna radości i humoru.  

11 lipca – Balkansambel (Słowacja)
Słowacki zespół,  który czerpie z gorących rytmów Bułgarii, Rumunii i Macedonii.  Otwarcie deklaruje, że jego głównym celem jest porwanie do tańca każdego, a szczególnie tych, którzy są przekonani, że tańczyć nie potrafią.

18 lipca - Dikanda & Marko Kukobat (Polska/Serbia)
Czołowa polska grupa folkowa koncertująca na świecie od ponad 20 lat. Podczas Muzycznych Tarasów wystąpi wspólnie z serbskim akordeonistą Marko Kukobatem. Koncert Dikandy to przede wszystkim bardzo widowiskowe show, głównie za sprawą umiejętnego żonglowania nastrojami. Energetyczne utwory mieszają się z nastrojowymi, a publiczność poddaje się tym nastrojom bezwolnie.

25 lipca - HarMálek Orchestr (Czechy)
HarMálek Orchestr radośnie i zdecydowanie wtargnął z nową jakością i mocą w krajobraz czeskich orkiestr dętych w 2016 roku. Orkiestra powstała z potrzeby serca dwóch przyjaciół-muzyków: Harmiego i Malka. Jest supergrupą 11 profesjonalnych muzyków należących do najlepszych czeskich zespołów. Połączenie brzmień tradycyjnej czeskiej orkiestry ze zwariowanymi rytmami bałkańskimi to mieszanka wybuchowa, której nie sposób się oprzeć. HarMálek porywa do tańca absolutnie każdego!


Centrum Sztuki Mościce
4, 11, 18 i 25 lipca 2019 r. godz. 20.00 teren przed CSM

W przypadku niepogody koncerty przeniesione do sali widowiskowej
Cena biletu: : 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 110 zł (karnet na wszystkie koncerty)
Bilety w cenie 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych
Sprzedaż biletów: on-line: www.csm.tarnow.pl i Kasa CSM
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
tel. 14 633 46 04

Fot. Archiwum zespołu Balkansambel

Komentarze...