Dusze ziemi tarnowskiej. Plakaty Bartłomieja Bałuta na wędrującej wystawie
access_time 2019-06-19 04:58:00
Plakat, z racji swojego przeznaczenia, powinien być blisko ludzi. Z myśli tej powstał pomysł wędrującej wystawy. W piątek, 21 czerwca o godz. 18. w przestrzeni Fundacji Bema20 odbędzie się jednodniowy pokaz plakatów Bartłomieja Bałuta, które na drugi dzień zostaną przeniesione do kawiarni Sofa.

W piątek, 21 czerwca w Galerii Bema20, Bartłomiej Bałut zaprezentuje pierwszą serię z cyklu plakatów wybitnych, lecz niekoniecznie szeroko rozpoznawalnych postaci związanych z Tarnowem i regionem tarnowskim. Punktem wyjścia każdego plakatu jest akwarelowy portret, wzbogacony autorską kaligrafią. Cechą szczególną tej serii jest osobisty stosunek artysty do portretowanych osób wyrażony w plamie, kolorze i kresce. Projekt realizowany jest w ramach Stypendium Artystycznego Miasta Tarnowa. 

Bartłomiej Bałut - urodzony w 1976 r. w Tarnowie. Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie. Studia w pracowni prof. St. Rodzińskiego, dyplom z wyróżnieniem w roku 2001. Adiunkt na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. Starszy wykładowca na kierunku Grafika PWSZ w Tarnowie. Semestr w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii. Wystawy indywidualne w kraju i za granicą, udział w wielu wystawach zbiorowych. Prace w kolekcjach prywatnych w Europie i USA. Doktorat na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w roku 2012. Mieszka i pracuje w Krakowie i Tarnowie.

Komentarze...