Warsztaty wakacyjne „Podróże z wyobraźnią”
access_time 2019-06-21 03:15:00
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na wakacyjne warsztaty "Podróże z wyobraźnią", podczas których dzieci poznają kulturę i tradycje społeczności z Peru, Boliwii, Chile, Ekwadoru, Argentyny i Kolumbii.

Warsztaty wakacyjne „Podróże z wyobraźnią” 
Podczas wakacji dzieci odbędą dwa rodzaje podróży: pierwszą, globtroterską po Ameryce Południowej i drugą - wewnątrz siebie, w wyobraźni. Dzieci poznają kulturę i tradycje społeczności z Peru, Boliwii, Chile, Ekwadoru, Argentyny i Kolumbii. Warsztaty przeznaczone są  dla dzieci 9 - 13 lat.
Warsztaty odbędą się w Centrum Sztuki Mościce w lipcu:
I termin  15 - 19.07.  pon. - pt. (godz. 9.00 - 15.00)
II termin 22 - 26.07.  pon. - pt. (godz. 9.00 - 15.00)

Co się będzie działo? 

Podczas wakacji dzieci odbędą dwa rodzaje podróży: pierwszą – globtroterską po Ameryce Południowej i drugą - wewnątrz siebie, w wyobraźni. Dzieci poznają kulturę i tradycje społeczności z Peru, Boliwii, Chile, Ekwadoru, Argentyny i Kolumbii. Dowiedzą się jak żyją tam dzieci - jak się bawią, co lubią robić, jak wygląda ich szkoła, jakie mają obowiązki w rodzinach.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają też wiele słów i zwrotów w języku hiszpańskim, którym posługują się mieszkańcy Ameryki Południowej. W świat wyobraźni zaprowadzą nas działania artystycznie i kreatywne, które będą powiązane z tematem. 

Poza opowieściami, ruchem i działaniami plastycznymi przewidziane są dwie przerwy, w tym dłuższa na przygotowanie posiłku i relaks. W programie przewidziany jest także seans filmowy.
 
Zapisy i bilety: 

Aby zapisać dziecko zarezerwuj miejsce pod numerem 14 633 46 15, 14 633 45 21 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00).
Cena za cały tydzień, łącznie 30 godzin zajęć i opieki: 220 zł (przedsprzedaż - płatność do 15 czerwca), 240 zł (po 15 czerwca). O udziale decyduje kolejność wpłat.

Rezerwacje bez wykupionego biletu będą automatycznie anulowane. Nie można zakupić biletu bez wcześniejszej rezerwacji.
Każdego dnia zapewniamy: zimne i ciepłe napoje, produkty do przygotowania drugiego śniadania, ubezpieczenie, warsztaty prowadzone przez specjalistów.
UWAGA! Prosimy o zapewnienie dziecku większej ilości wody oraz jedzenia we własnym zakresie tak, żeby wytrzymało do godziny 15.00. Prosimy o wyposażenie dzieci w obuwie zamienne.  

Prowadzenie: Aneta Skórnicka (@skanetka) 
Magister sztuki, rysowniczka i podróżniczka, mówiąca płynnie po hiszpańsku, francusku i angielsku. Edukatorka z wieloletnim doświadczeniem. 
Rysuje niemal bez przerwy, zatrzymując w swoim notesie sceny z życia i spotkanych ludzi. Jest autorką książki-kroniki z podróży po Ameryce Południowej. „Ty, ja, my, wszyscy” to zapiski o codzienności i pięknie świata. Książka zawiera mnóstwo rysunków, cytatów i historii tworzonych razem z ludźmi napotkanymi w czasie tej wyjątkowej podróży- przygody. Aneta jest również autorką ilustracji i grafik trzech edycji książek projektu Brave Kids, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. W środowisku międzykulturowym czuje się jak ryba w wodzie. 
Poza podróżowaniem i poznawaniem innych kultur zajmuje się  wykorzystaniem rysunku w biznesie, edukacji i życiu codziennym (graphic recording), tworzeniem materiałów dydaktycznych oraz rozwijaniem metod i form pracy z dziećmi wspierających kreatywne myślenie i działanie. Na co dzień mieszka we Wrocławiu.

Centrum Sztuki Mościce
ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów
Rezerwacje: tel. 14 633 46 15, 14 633 45 21 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00)
Cena za cały tydzień: 220 zł (przedsprzedaż - płatność do 15 czerwca), 240 zł (po 15 czerwca)
Nie można zakupić biletu bez wcześniejszej rezerwacji.

Fot. Źródło CSM

Komentarze...