Episkopat zachęca: zrób sobie zdjęcie w Boże Ciało i pokaż w mediach społecznościowych
access_time 2019-06-20 05:00:00
Dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. To jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Wierni w całym kraju wyjdą na ulice w procesji z Najświętszym Sakramentem. W mediach społecznościowych organizowana jest też już po raz trzeci akcja #Procesja, wspierana przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

Akcja internautów #Procesja, to zachęta do udziału w uroczystościach Bożego Ciała. Media społecznościowe mogą pomóc w dotarciu z ewangelicznym przesłaniem do milionów osób – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. - Zapraszam do udostępniania zdjęć i wideo, które można wykonać smartfonem. Nie chodzi tylko o wpisy np. na Facebooku czy Twitterze, akcja #Procesja ma skłaniać do udziału w liturgiach i pokazywać piękno tych wydarzeń oraz ich duchowy wymiar – mówi ks. Rytel-Andrianik.

Dodał, że publikacja relacji z procesji Bożego Ciała w mediach społecznościowych daje również możliwość pewnego rodzaju uczestnictwa w tych wydarzeniach osobom, które fizycznie nie mogą brać w nich udziału.

- #Procesja to także budowanie wspólnoty w internecie, czyli wypełnienie słów św. Jana Pawła II, który wzywał, byśmy nie bali się wypłynąć na głębię cyberprzestrzeni. Z mediów społecznościowych korzystał papież Benedykt XVI, którego profil dostępny był na Twitterze, dziś taki profil posiada też Ojciec Święty Franciszek – podkreślił rzecznik Episkopatu.

Źródło: KEP

Komentarze...