Dąbrowscy ratownicy spisali się na medal
access_time 2019-06-20 08:24:00
Ratownicy medyczni z Dąbrowy Tarnowskiej zajęli pierwsze miejsce w Regionalnych Małopolskich Mistrzostwach Ratownictwa Medycznego. Impreza organizowana po raz pierwszy w historii przez Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, była równocześnie otwartymi eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Ratownicy z Dąbrowy Tarnowskiej w składzie: Katarzyna Kózka, Damian Węgiel i Piotr Zabiegała, pokonali dwadzieścia innych ekip, które przyjechały do Tarnowa z całego kraju, m.in. z Krakowa, Łomży, Białegostoku, Mielca, Bielska-Białej czy Katowic. Dąbrowska ekipa zdobyła najwięcej punktów podczas różnego rodzaju pozorowanych zadań zorganizowanych w różnych miejscach Tarnowa, a związanych z codzienną pracą ratownika medycznego. Zawodnicy musieli m.in. pomóc ofiarom wybuchu w hali produkcyjnej, poszkodowanemu w wypadku motocyklowym i odebrać poród w autobusie.

Drugie miejsce zajęła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, a trzecie wywalczyło Krakowskie Pogotowie Ratunkowe. Puchary i dyplomy wręczono w środę podczas uroczystego zakończenia mistrzostw w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie. Poprzedził je przejazd 20 ambulansów na sygnale przez centrum miasta.

Fot. Artur Gawle, wideo: Dominik Pytel

Komentarze...