Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Tarnowa
access_time 2019-06-21 12:03:00
Tłumy tarnowian zgromadziła procesja Bożego Ciała, która wyruszyła spod Katedry o godzinie 10. Poprzedziła ją Msza święta pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża na Placu Katedralnym.

- Nasze okazywanie czci Jezusowi Eucharystycznemu będzie miało charakter ekspiacji, przebłagania za grzechy świętokradztwa, profanacji i znieważania Eucharystii a także świętych symboli - mówił przed procesją biskup Jeż. Hierarcha podkreślił, że bolesnych sytuacji było ostatnio wiele, wymienił profanacje jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej, przypadki napaści na kościoły i samych kapłanów, a także profanacje, do jakich dochodzi podczas tzw. marszów równości. Nawiązał też do słów przewodniczącego KEP, ks. abp. Stanisława Gądeckiego: - Oficjalnie powodem organizacji takich marszów jest troska o większą tolerancję w społeczeństwie, tymczasem stają się one miejscem obscenicznych prezentacji oraz sposobnością do okazywania pogardy wobec chrześcijaństwa, w tym także do parodiowania liturgii Eucharystii oraz do nawoływania do nienawiści w stosunku do Kościoła i osób duchownych. Biskup Tarnowski podkreślił, że tego rodzaju zdarzenia są bolesne i wymagają zdecydowanej reakcji. - Naszą odpowiedzią powinna być jeszcze większa cześć, szacunek i miłość do Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii (...) Nie spodziewajmy się, że przyjdą lepsze czasy – czasy luksusowych warunków do wyznawania Chrystusa, bo takie nigdy nie nadejdą - mówił biskup.

W procesji wzięły udział rodziny, biskupi, kapłani, siostry zakonne, alumni, członkowie Bractwa Kurkowego, Rycerze Kolumba, przedstawiciele parlamentu, samorządu i orkiestra Grupy Azoty, która uświetniła całość.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...