Motocyklista w dwie minuty zarobił 15 punktów karnych i stracił prawo jazdy (WIDEO)
access_time 2019-06-25 10:01:00
Pechowo rozpoczął weekend motocyklista podróżujący drogą wojewódzką numer 977 z Tuchowa do Tarnowa, który w niespełna dwie minuty dopisał do swojego konta 15 punktów i stracił prawo jazdy na kilka miesięcy.

W piątkowy wieczór policjanci tarnowskiej drogówki, patrolujący nieoznakowanym BMW z wideorejestratorem rejon Tuchowa, zostali wyprzedzeni przez motocyklistę. Kierowca niezbyt zważał na znaki pionowe i poziome, wyprzedzając na podwójnej ciągłej, a w terenie zabudowanym pędził z prędkością 108 km/h. Na domiar złego wiózł pasażera, narażając mężczyznę na niebezpieczeństwo. 

Policjanci zatrzymali pirata, dopisując do jego konta 15 punktów karnych i mandat w wysokości 700 złotych. 24-latek stracił również prawo jazdy, które odzyska dopiero pod koniec września.

Tarnowska policja apeluje o rozwagę i stosowanie się do oznakowania, jakie obowiązuje na drogach. Informuje również, że w związku z tragicznymi wypadkami, do jakich doszło ostatnio w naszym regionie, motocykliści będą poddawani częstym kontrolom.

Komentarze...