CKiW OHP w Tarnowie nagrodzone za... wyłączony telefon
access_time 2019-06-27 05:37:00
Centrum Kształcenia i Wychowania OHP zdobyło pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Aktywność – dobry wybór”. Tarnowska placówka została nagrodzona za realizację inicjatywy „Nie ma fal”, która polegała na tym, że podczas obiadu młodzież przez godzinę nie korzystała z mobilnych urządzeń.

„Aktywność – dobry wybór” to ogólnopolski konkurs na najlepszą inicjatywę samorządową, promujący godne naśladowania, prospołeczne postawy młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy. Tegoroczna edycja składała się z trzech kategorii: inicjatywa jednorazowa, inicjatywa cykliczna i zaangażowanie indywidualne.

Pierwsze miejsce oraz nagroda pieniężna w kategorii inicjatywa cykliczna przypadła Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie za projekt „Nie ma fal”. – Pomysł polegał na tym, iż podczas obiadu młodzież przez godzinę nie będzie korzystać z telefonu oraz wszelkich mobilnych urządzeń. Umiejętność wyrabiania silnej woli, zarządzania czasem wolnym, alternatywa dla innej formy spędzania czasu wolnego daje szansę poprawienia relacji między rówieśnikami. Młodzież ma świadomość, że takie działania znacznie poprawiają ich relacje i są bardziej wartościowe niż „wirtualne życie” – wyjaśnia Lucyna Smoleńska z CKiW OHP.

Inicjatywa wznowiona będzie od nowego roku szkolnego.

Komentarze...