W Tarnowie pojawią się nowe azyle dla pieszych
access_time 2019-06-27 11:27:00
Przy ulicy Orkana w pobliżu pętli autobusowej oraz na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Burtniczej w Tarnowie powstaną azyle drogowe, czyli sztuczne wyspy, stanowiące bufor dla pieszych, dzięki któremu mogą oni przejść przez ulicę na "dwa razy". Azyle uspakajają ruch w rejonie przejścia, uniemożliwiają wyprzedzanie i inne niebezpieczne sytuacje na drodze.

Na tarnowskich ulicach powstają tak zwane „azyle”, dzięki którym piesi będą bezpieczniejsi. Azyle to specjalnie oznaczone miejsca na jezdni, umożliwiające przechodniom bezpieczne, dwuetapowe przejście przez ulicę. - Azyle uspokajają ruch. Wpływają na zwiększenie uwagi kierowców. Rozdzielając przeciwległe pasy jezdni, pozwalają pieszym na spokojne pokonanie przejścia – tłumaczy Artur Michałek, zastępca dyrektora tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Azyle już powstały w miejscach, wyznaczonych wspólnie przez pracowników ZDiK – u i policjantów z wydziału ruchu drogowego tarnowskiej komendy. W tym roku specjalne oznaczenia pojawiły się na skrzyżowaniach ulic: Lwowska – Pracy, Lwowska – Mostowa, Konarskiego – Szewska, a także na ulicy Mościckiego w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szujskiego, przy łączniku z ulicą Mościckiego. W ubiegłym roku azyle zostały wyznaczone na ulicach Narutowicza i Klikowskiej. - Na bieżąco obserwujemy efekty. Jesteśmy przekonani, że nasze dotychczasowe działania w tym zakresie przełożyły się na poprawę bezpieczeństwa – mówi Artur Michałek. Dlatego w tym roku powstaną kolejne azyle - przy ulicy Orkana w pobliżu pętli autobusowej oraz na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Burtniczej.

Fot. Azyl na skrzyżowaniu Konarskiego i Szewskiej, w pobliżu szkoły.

Komentarze...