Druga eliminacja Pucharu Tarnowa MTB w kolarstwie górskim
access_time 2019-06-28 03:50:00
W najbliższą niedzielę, 30 czerwca, na Górze św. Marcina rozegrana zostanie druga eliminacja jubileuszowej, dwudziestej piątej edycji Pucharu Tarnowa MTB w kolarstwie górskim w konkurencji cross-country (XC). Zawody organizowane przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów rozpoczną się o godz. 10.

Start i meta zawodów usytuowane będą w Parku Biegowym „Marcinka”. Rywalizacja w nich toczyć będzie się w siedemnastu kategoriach wiekowych. Jako pierwsi, o godz. 10 na trasę o długości 9 kilometrów wyruszą młodzicy. Pięć minut później rozpoczną się zmagania kobiet: młodziczek (9 km), juniorek młodszych (13.5 km), juniorek (18 km), orliczek i elity (22 km) oraz masters (9 km).

Na godz. 11 zaplanowano początek walki juniorów młodszych, tuż po nich (godz. 11.05) na starcie pojawią się kolarze walczący w kategoriach: masters I, masters II, masters III i masters IV. Wszyscy oni pokonywać będą trasę o długości 13 kilometrów. O godz. 12.15 rozpocznie się rywalizacja na dystansie 22 km w męskich kategoriach orlicy i elita, pięć minut potem na starcie pojawią się juniorzy, którzy metę osiągną po przejechaniu 18 kilometrów.

Ostatnim punktem zawodów będą, zaplanowane na godz. 13, zmagania na wydzielonej trasie dzieci oraz żaków (osobno dziewczęta i chłopcy). Zakończenie zawodów połączone z dekoracją zwycięzców rozpocznie się o godz. 14.30.

Fot. Archiwum / A. Gawle

Komentarze...