MPK kupiło ekologiczne samochody
access_time 2019-07-01 05:47:00
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie kupiło dwa samochody zasilane ekologicznym gazem ziemnym CNG, służące jako pomoc techniczna do naprawy autobusów. Nowe pojazdy będą nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale też tańsze w eksploatacji.

Dwa samochody marki volkswagen caddy zastąpią wysłużone skody, które napędzane były silnikami diesla. Dzięki atrakcyjnej cenie gazu CNG jaką tarnowskiemu MPK gwarantuje umowa z PGNiG użytkowanie nowych pojazdów będzie sporo tańsze. Łączny koszt zakupu obydwu samochodów to 141 tysięcy złotych. Auta zostały nabyte w drodze leasingu.

Jerzy Wiatr, prezes zarządu MPK podkreśla, że spółka konsekwentnie realizuje program odnowy taboru sięgając po najbardziej ekologiczne rozwiązanie, jakim jest gaz CNG. - W najbliższym czasie zamierzamy ogłosić przetargi na 6 autobusów zasilanych tym paliwem, a w zależności od wyniku konkursu, który ma się rozstrzygnąć w najbliższych dniach, kupimy kolejne 5 ekologicznych autobusów. Część z nich trafi do Tarnowa jeszcze w tym roku, a pozostałe - na wiosnę 2020. Wszystkie pojazdy napędzane gazem ziemnym, niskopodłogowe oraz wyposażone w wydajną klimatyzację.

Komentarze...