Wakacyjne zajęcia w bibliotece
access_time 2019-07-01 04:43:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie zaprasza na bezpłatne zajęcia wakacyjne odbywające się w działach i filiach placówki na terenie miasta. W programie m.in. zajęcia literackie i zabawy edukacyjne, warsztaty rysunkowe, filmowe, podróżnicze i bębniarskie, akcje plastyczne oraz głośne czytanie.

W Dziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Staszica 6 dowiedzieć się będzie można jak budowano średniowieczne zamki, kto je zamieszkiwał, co gotowano w zamkowej kuchni, czy też jak wyglądało dzieciństwo w dawnym grodzie. Podczas zajęć odbywających się w wakacyjne poniedziałki, środy i piątki w godz. 11-12, dzieci do lat 12 będą mogły także wziąć udział w wirtualnej wycieczce do zamczyska, balu na zamku, turnieju rycerskim czy pasowaniu giermków, spróbować swych sił w quizach i kalamburach, jak również stoczyć potyczkę z zamkowymi duchami.

Dział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza również dzieci i rodziców na „Wtorki z megaksiążką – Świerszczykowe podróże małe i duże”, czyli zagadki, rebusy, łamigłówki oraz kolorowanki dotyczące atrakcyjnych miejsc w Polsce i na świecie z najpopularniejszym czasopismem dla dzieci. Odbywać będą się one przez całe wakacje między godz. 11 a 12.

W mieszczącej się przy ul. Gumniskiej 28, filii nr 1, dzieci do lat 12 skorzystać będą mogły z warsztatów rysunkowych, prowadzonych przez Joannę Babulę. Organizowane one będą w lipcowe wtorki o godz. 10, a zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Głośne czytanie i opowiadanie ulubionych bajek oraz robienie do nich ilustracji to propozycja filii nr 2 (os. Zielone 3a). Najmłodszych biblioteka zaprasza w trzy pierwsze wtorki lipca oraz trzy ostatnie wtorki sierpnia w godz. 10-13. W tej samej filii, 3, 10 i 17 lipca oraz 7, 14 i 21 sierpnia, między 10 a 11.30 odbywać będą się zajęcia plastyczne pod hasłem „Wycinamy, kleimy – w bibliotece świetnie się bawimy”.

We wtorki i czwartki, w godz. 11-12 dla młodych tarnowian spędzających wakacje w mieście, w filii nr 5 przy ul. ks. Bajdy 27 dostępne będą gry planszowe, układanki edukacyjne, puzzle, malowanki oraz gry edukacyjne.

W filii nr 8 (ul. Traugutta 1), w dniach 15-19 lipca między godz. 10 a 11.30 odbywać będą się warsztaty dla dzieci w wieku 5-8 lat, obejmujące ćwiczenia teatralne, artykulacyjne, grafomotoryczne i rytmiczne, taniec intuicyjny, naśladownictwo oraz czytanie i słuchanie.

Mieszcząca się przy ul. Krzyskiej 116, filia nr 9 zaprasza natomiast do „Indiańskiej wioski”, czyli na poszukiwania literackie i zabawy plastyczne dla dzieci mających od 6 do 12 lat.

Na układanie puzzli, zabawy literackie i plastyczne oraz wspólne czytanie zaprasza młodych mieszkańców naszego miasta filia nr 12 przy ul. Klikowskiej. W lipcu zajęcia odbywały będą się we wtorki w godz. 11-13, w sierpniu w środy od 11 do 12.

W usytuowanej przy ul. Westerplatte filii nr 17, w pierwszym tygodniu lipca (godz. 11-14) odbywać będą się warsztaty robienia filmów telefonami komórkowymi w technice poklatkowej. Współorganizatorem wakacyjnego studia filmowego jest Stowarzyszenie „Jestem Miastem”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 8-14 lat, które przy okazji będą mogły poznać historię animacji w pigułce.

W wakacyjne czwartki od 18 lipca do końca sierpnia dzieci skorzystać będą mogły z propozycji filii nr 18 przy ul. Romanowicza. Zaprasza ona na zajęcia plastyczne, podczas których powstawać będą obrazy z wykorzystaniem techniki papieru czerpanego. Prowadzone będą one w godz. 11-12.30.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza także na wakacyjne warsztaty podróżnicze „Poznajemy świat”: „Ciao Italia” (wtorek 9 lipca w filiach nr 5, 9 i 18), „Rajska Tajlandia” (wtorek 16 lipca w filiach nr 5, 9 i 18), „Warsztaty bębniarskie” (czwartek 1 sierpnia w filiach nr 1, 2 i 17) oraz „Między nami Indianami” (czwartek 8 sierpnia w filiach nr 1, 2 i 17). Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne.

Szczegółowa oferta akcji „Wakacje w bibliotece” dostępna jest na stronie: www.biblioteka.tarnow.pl

Komentarze...