Muzyka Zaklęta w Drewnie - Lora Szafran w Lipnicy Murowanej
access_time 2019-07-02 04:41:00
7 lipca (niedziela) o godzinie 17:00 w Lipnicy Murowanej w kościele pw. św. Leonarda, odbędzie się koncert plenerowy Lory Szafran „I tak się trudno rozstać – Wars, Szpilman, Wasowski”, organizowany w ramach 13. edycji Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie.

Lora Szafran jest uznawana za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. W roku 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Swoją karierę muzyczną zaczęła jeszcze na studiach, współpracując z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W późniejszych latach współpracowała z niemal wszystkimi najważniejszymi muzykami polskiej sceny jazzowej i wydała w sumie dziesięć albumów.

„I tak się trudno rozstać - Wars, Szpilman, Wasowski”, to przepiękne polskie przeboje z niezwykłą muzyką Jerzego Warsa, Władysława Szpilmana i Jerzego Wasowskiego, w jazzowych wersjach Bogdana Hołowni. W utworach zostały wykorzystane teksty znakomitych poetów min. Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i Jeremiego Przybory.

Na koncercie wystąpią: Lora Szafran – śpiew, Robert  Murakowski  – trąbka, Wojciech Gogolewski – fortepian, Andrzej Święs – kontrabas, Sebastian Frankiewicz – perkusja.

Wstęp wolny

Komentarze...