XXIX Koncerty Letnie w Tarnowie
access_time 2019-07-03 04:18:00
Tradycyjnie w lipcu w Tarnowie będzie można posłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu zagranicznych artystów. XXIX festiwal Koncertów Letnich rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 7 lipca, o godz. 16 w Sali Lustrzanej.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią artyści z Macedonii i Włoch. Jako pierwszy odbędzie się koncert „Wirtuozowski puzon”. 7 lipca przed publicznością wystąpią Kiril Ribarski, na puzonie,  a także Milica Sperovik-Ribarski, która towarzyszyć mu będzie na fortepianie. W programie znalazły się utwory takich kompozytorów jak: Claude Debussy, Maurice Ravel, Fryderyk Chopin, Manuel De Falla i Vittorio Monti.

Tydzień później, 21 lipca o godz. 16, przed publicznością zgromadzoną w Sali Lustrzanej wystąpi duet – Alessia Martegiani oraz Maurizio di Fulvio. Włosi zaprezentują „Muzyczne wspomnienia z Brazylii, Argentyny i Salwadoru”.

Ostatni koncert zaplanowano 28 lipca, również o godz. 16. Włosi Tullio Zorzet i Helga Pisapia zagrają m.in. utwory Johannesa Brahmsa i Roberta Schumanna, zwracając szczególną uwagę na romantyczny charakter dzieł w wykonaniu wiolonczeli.

Wstęp wolny.

Fot. Kiril Ribarski - puzon i Milica Sperovik-Ribarski - fortepian (Macedonia Północna)/ materiały prasowe.

Komentarze...