Tarnowianie młodzieżowymi kartingowymi mistrzami Polski!
access_time 2019-07-08 10:23:00
W weekend odbyła się druga odsłona najważniejszych zawodów kartingowych w naszym kraju. Na torze w Słomczynie zawodnicy rywalizowali o elitarne tytuły w Kartingowych Mistrzostwach Polski.

Świetną formę na zawodach zaprezentowali członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów, działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów - Franciszek Liszka, Maciej Gładysz, Franciszek Belusiak, Rafael Gwizdak, Błażej Rozkowicz oraz Natalia Lelek, Sara Kałuzińska i Joanna Piwowarek

Tegoroczne mistrzostwa zostały rozegrane w oparciu o dwie rundy, w których zawodnicy rywalizowali o punkty w ośmiu wyścigach. Kartingowcy najpierw spotkali się w Bydgoszczy, a drugą mistrzowską rundę rozegrali w Słomczynie. Zwycięzcą został kierowca, który zdobył najwięcej punktów w obydwu wyścigowych weekendach.

W II rundzie KMP w kategorii Mini Rok podczas kwalifikacji, Maciej Gładysz uzyskał pole position, Franciszek Liszka zdobył 5 pozycję, a Rafael Gwizdak 10 czas. Natomiast w wyścigach Maciej zajął czterokrotnie 1 pozycję, Franciszek przyjechał na 7, 5, 6, 6 pozycji, a Rafael na 10, 11, 10 i 10. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zawodów Maciej Gładysz wywalczył 1 miejsce, Franciszek Liszka 6 lokatę, a Rafael Gwizdak 10. W klasyfikacji drużynowej tarnowscy zawodnicy stanęli na 2 miejscu podium. Z kolei w klasyfikacji generalnej KMP Maciej Gładysz zajął 1 miejsce, uzyskując tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski, Franciszek Liszka uzyskał 5 czas, a Rafael Gwizdak 10. W klasyfikacji drużynowej KMP zajęli 1 miejsce i zdobyli tytuł Młodzieżowych Mistrzów Polski.

W kategorii Micro Max, w kwalifikacjach Franciszek Belusiak zdobył 2 lokatę, natomiast w wyścigach Franciszek przyjechał kolejno na 2, 1, 3 i 1 pozycji. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zawodów Franciszek Belusiak zajął 1 miejsce, a w klasyfikacji generalnej KMP 4 miejsce.

W kategorii OK Senior Akademia, w kwalifikacjach Natalia Lelek zajęła 10 pozycję, Sara Kałuzińska uzyskała 11 czas, a Joanna Piwowarek 12 czas. Z kolei w wyścigach Natalia zajęła kolejno 9, 9, 12, 9 pozycję, Sara zakończyła wyścig na 12,10,10, 10 pozycji, a Joanna na 11, NU, 9 i 12. W klasyfikacji generalnej zawodów Natalia Lelek zdobyła 9 miejsce, Sara Kałuzińska 11, a Joanna Piwowarek 12 miejsce. W klasyfikacji drużynowej zawodniczki zajęły 2 lokatę, zaś w klasyfikacji generalnej KMP Sara Kałuzińska 10 miejsce, Natalia Lelek 12 miejsce, a Joanna Piwowarek 15 miejsce. W klasyfikacji drużynowej KMP zajęły 3 miejsce.

Przypomnijmy, że tarnowski klub ma jednych z najzdolniejszych kierowców kartingowych najmłodszego pokolenia w Polsce. Startujący w tych zawodach Maciej Gładysz i Franciszek Liszka są członkami Akademii Orlen Team oraz kadry narodowej młodzików Polskiego Związku Motorowego.