Otwarto północny wlot alei Piaskowej
access_time 2019-07-09 07:00:00
Jak informuje tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji, w nocy został otwarty dla ruchu samochodowego północy wlot alei Piaskowej. Dzięki temu kierowcom łatwiej będzie pokonać między innymi ulicę Klikowską, na której ruch jest utrudniony z uwagi na prace drogowe, związane z trwającą rozbudową ulicy Elektrycznej.

Zmiana organizacji ruchu, która została wprowadzona w nocy z 8 na 9 lipca, poprawi komunikację w rejonie prowadzonych robót i korzystnie wpłynie na warunki jazdy przez przebudowywane skrzyżowania: ulicy Elektrycznej z Klikowską i Wyszyńskiego oraz Elektrycznej z aleją Piaskową i ulicą Spokojną.

Przypomnijmy, zakończenie rozbudowy Elektrycznej jest planowane na przełom trzeciego i czwartego kwartału. Koszt modernizacji wynosi około 38 milionów złotych, a po jej zakończeniu kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w obu kierunkach, jak na ulicy Spokojnej. Gruntowna przebudowa obejmuje odcinek Elektrycznej o długości około 1,4 kilometra. Na skrzyżowaniach ulic Spokojnej, Elektrycznej, Piaskowej oraz Elektrycznej, Wyszyńskiego i Klikowskiej powstają ronda, które znacząco usprawnią ruch samochodowy. Rowerzyści i piesi będą bezpieczniejsi, bo wzdłuż jezdni zostaną poprowadzone chodniki i ścieżki rowerowe. Docelowo nowy ciąg komunikacyjny, nieformalna północna obwodnica Tarnowa, a formalnie droga wojewódzka nr 973, ma połączyć węzeł autostradowy z tarnowską Strefą Aktywności Gospodarczej.

Komentarze...