Nożownik z dworca kolejowego usłyszał wyrok
access_time 2019-07-13 11:33:00
Na 15 lat więzienia skazał tarnowski sąd Marka M. z Tychów, który w listopadzie ubiegłego roku zaatakował nożem dwie przypadkowe osoby na peronie i w przejściu podziemnym tarnowskiego dworca PKP. Mężczyzna odpowiadał za dwukrotne usiłowanie zabójstwa.

33-letni Marek M. najpierw nie chciał opuścić pociągu, którym przyjechał z Krakowa do Tarnowa. Zaczął awanturować się z kierownictwem pociągu, które próbowało nakłonić go do wyjścia. Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Tarnowie, sędzia Tomasz Kozioł - gdy kolejarze usuwali go z pociągu, z jego ust miały paść słowa w stylu - "no to będzie recydywa". Kiedy awanturnik w końcu wyszedł z wagonu, wyjął nóż i zaatakował pierwszą przypadkowo napotkaną osobę – 39-letniego tarnowianina, który akurat wychodził na peron z przejścia podziemnego. Ranny w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Idąc dalej, w przejściu podziemnym, Marek M. zamachnął się nożem na 54-latka, ale mężczyzna wykazał się dużym refleksem, blokując cios i ostrze przecięło jedynie jego kurtkę. Niedługo potem nożownik został zatrzymany i obezwładniony przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei i przekazany policji. Jak się okazało, był pijany, a zaledwie dzień wcześniej opuścił Zakład Karny w Mościcach.

Za podwójne usiłowanie zabójstwa w warunkach recydywy, prokuratura domagała dla napastnika kary 25 lat więzienia. Sąd jednak skazał go na 15 lat. Wyrok jest nieprawomocny.

Komentarze...