Nowe oznakowanie na skrzyżowaniu Szujskiego i Mościckiego
access_time 2019-07-16 06:14:00
Na skrzyżowaniu ulic Szujskiego i Mościckiego pojawiło się nowe oznakowanie, które ma poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Dzięki niemu także kierowcy nie muszą zastanawiać się, kto ma pierwszeństwo przejazdu na odcinku „zanikającego” pasa ruchu.

To dopiero początek zmian organizacji ruchu w tej części miasta. Docelowe rozwiązanie zostanie wykonane w ramach zadania „Trasy rowerowe Pogórza”. Ulica Szujskiego znajdzie się na rowerowej trasie Eurovelo4 i wówczas konieczne będzie przeniesienie azylu dla pieszych i rowerzystów w stronę skrzyżowania Szujskiego z ulicą Strzałkowskiego.

Zanim to jednak nastąpi, Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie zdecydował o uregulowaniu ruchu z północy na południe. - Zawęziliśmy przekrój drogi i skanalizowaliśmy ruch pojazdów, tworząc rozwiązanie, które uspokoiło ruch na tym skrzyżowaniu. W ten sposób nie tylko poprawiliśmy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ale pomogliśmy także kierowcom, rozwiązując wątpliwość, kto ma pierwszeństwo przejazdu na zanikającym pasie w pobliżu skrzyżowania z ulicą Hodowlaną. – tłumaczy dyrektor ZDiK, Artur Michałek.

Komentarze...