88 tysięcy złotych zebrano podczas tegorocznej "Manii Pomagania"
access_time 2019-07-17 15:55:00
88 tysięcy złotych zebrano podczas koncertu charytatywnego "Mania Pomagania" w Koszycach Małych. Głównym celem imprezy była pomoc dzieciom z regionu tarnowskiego, potrzebującym wsparcia finansowego w kosztownym leczeniu, rehabilitacji i wizytach u specjalistów. Pomysłodawczynią i organizatorem "Manii Pomagania" jest Anna Pieczarka, obecnie członek zarządu województwa małopolskiego.

Sobotnia, siódma już edycja "Manii Pomagania" rozpoczęła się zmaganiami sportowymi. Następnie były koncerty orkiestr dętych i młodych talentów. Przygotowano ciasta domowego wypieku, był staropolski bigos, można było zmierzyć sobie ciśnienie i wykonać niektóre badania, wziąć udział w konkursach z nagrodami. Wszystko za darmo, wystarczyło jedynie wrzucić do puszki symboliczną kwotę, włączając się tym samym do pomocy pokrzywdzonym przez los dzieciom. Tym razem są to: czteromiesięczna Elenka z Zawady, która ma nowotwór, jej braciszek – Danielek – z ciężkim zapaleniem mięśnia sercowego, bliźnięta z Woli Rzędzińskiej – Igorek i Wiktorek, które nagle straciły wzrok, a jeden z nich przestał chodzić.

- Kiedy siedem lat temu postanowiliśmy zorganizować pierwszą „Manię Pomagania” nawet w najśmielszych snach nie myśleliśmy, że efekt będzie tak wspaniały - powiedziała Anna Pieczarka. Stwierdziła też, że dzisiaj coraz więcej osób w regionie tarnowskim może o sobie powiedzieć, że są „maniakami pomagania”. - Dla mnie „Mania Pomagania” to Basia, dla której zagrał Enej w 2013 roku, a dziś jest tu z nami jako wolontariusz i zbiera pieniądze dla walczących o życie małych bohaterów. To Wojtuś, z chorym serduszkiem, dla którego zaśpiewała Ania Wyszkoni. Spotkałam go niedawno w przedszkolu w Radlnej z radością słuchając jak śpiewa. To seniorzy, którzy dzwonią, proponując wsparcie i rodzice uczniów piekący ciasta. A przede wszystkim tysiące ludzi co roku otwierających swoje serca na cierpienie najmłodszych - dodała Anna Pieczarka.

Komentarze...