Zdobądź bezpłatne wejściówki do kopalni soli w Bochni
access_time 2019-07-20 05:48:00
24 lipca to dla bocheńskiej kopalni soli szczególna data. Tego dnia przypada święto patronki górników solnych - Świętej Kingi. Od kilku lat bocheńska Żupa z tej okazji organizuje dzień otwarty i tak też będzie również w tym roku. W poniedziałek kopalnia rozda 500 bezpłatnych wejściówek.

W ramach dnia otwartego turyści będą mogli bezpłatnie zwiedzić trasę turystyczną z Podziemną Ekspozycją Multimedialną.

Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Bochni to niezwykła podróż przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni. Podziemna Ekspozycja Multimedialna jest unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni. Pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niepraktykowany dotąd sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Pobyt w kopalni w ramach dnia otwartego będzie obejmował zwiedzanie ekspozycji zlokalizowanej na poziomie August oraz możliwość około 30 minutowego pobytu w komorze Ważyn. Pobyt nie będzie obejmował przejazdu podziemną kolejką.

Zjazdy do kopalni w ramach dnia otwartego odbywać się będą w środę 24 lipca o godz. 16:45, 17:00, 17:15, 17:30, 17:45, 18:00, 18:15, 18:30, 18:45, 19:00. Na każdą godzinę dostępnych będzie 50 wejściówek, jednak jedna osoba może pobrać maksymalnie cztery bilety.

Bezpłatne wejściówki będzie można pobrać od najbliższego poniedziałku (od godz. 9:00. do czasu wyczerpania dostępnej puli), wyłącznie przez internet. Aby je pobrać, należy kliknąć w link tutaj, przełączyć się z zakładki opis do zakładki rejestracja a następnie wybrać godzinę zjazdu. W celu potwierdzenia rejestracji konieczne jest podanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail, na który zostanie przesłana wejściówka.

Bilety dostępne w puli pojawią się w poniedziałek 22 lipca punktualnie o godz. 9:00. Wcześniej nie będzie możliwości rezerwacji wejściówek.

Komentarze...