Tarnowianin chciał popełnić samobójstwo. Uratował go policyjny pies
access_time 2019-07-23 09:00:00
Tarnowscy policjanci uratowali życie 63-letniemu mieszkańcowi Tarnowa. Mężczyzna w pobliżu opuszczonych budynków przy ul. Braci Saków, próbował popełnić samobójstwo. W jego odnalezieniu pomógł pies tropiący, dzięki któremu funkcjonariusze w porę dotarli do desperata.

Dyżurny tarnowskiej policji otrzymał bardzo niepokojące zgłoszenie. Dzwoniąca kobieta poinformowała, że jej 63-letni mąż pozostawił list pożegnalny i z zamiarem odebrania sobie życia wyszedł z domu. Doświadczony policjant doskonale zdawał sobie sprawę, jak ważny w takiej sytuacji jest czas, którego nie było wiele, dlatego żeby go nie tracić i zapobiec najgorszemu, natychmiast skierował w teren patrole.

Jednym z nich był partol w składzie: sierżant Korus i aspirant Gawron. Dysponujący rysopisem poszukiwanego mundurowi zdali się na doskonały węch i świetne przygotowanie ich czworonożnego partnera, który podjął trop i po pokonaniu kilkuset metrów bezbłędnie doprowadził ich do miejsca, gdzie znajdował się 63-latek. Mężczyzna siedział w zaroślach, w pobliżu opuszczonych budynków przy ul. Braci Saków. W jednej ręce trzymał zapętlony sznur, w drugiej truciznę. Podczas rozmowy przyznał się policjantom, że przerastające go problemy osobiste sprawiły, że chciał targnąć się na własne życie Przewodnicy pomogli mężczyźnie i zabrali go do domu. Z uwagi na powagę sytuacji, poprosili o wsparcie służby medyczne, które zdecydowały o przewiezieniu 63-latka do szpitala.

Komentarze...